14.08.2022. • 21:29

POBEDA PARTIZANA U NADOKNADI: Marković u poslednjim trenucima doneo tri boda

FK Partizan
Fudbaleri Partizana konačno zabeležili pobedu.

Crno-beli pobedili su ekipu Mladost GAT u 6. kolu Superlige Srbije. Bilo je 1:0.

Gol odluke dao je Svetozar Marković u petom minutu nadoknade.

POBEDA PARTIZANA U PETOM MINUTU NADOKNADE: Marković doneo crno-belima veliku radost u Novom Sadu / 14.08.2022.

Partizanu je ovo tek druga pobeda ove sezone u srpskom prvenstvu. Prethodnu je ostvario još 9. jula, u prvom kolu protiv Javora.

U međuvremenu su crno-beli smenili trenera. Ovo je bio debitantski nastup Gordana Petrića na klupi, i odmah je ostvarena pobeda.

Mučio se Partizan u Novom Sadu, Mladost je čak imala i više prilika, ali su crno-beli na kraju odneli sva tri boda.

Marković je u nadoknadi odlično skočio nakon kornera Dijabatea i poslao loptu iza leđa golmana Mladosti.

Uživo:

95' GOL! GOL! GOL! Partizan vodi 1:0. Strelac je Svetozar Marković

90+4' Kolosalna šansa za Mladosti! Sevnuo je kontranapad domaćina, ali je loše reagovao fudbaler domaćeg tima i nije uspeo da donese veliku radost novosadskom klubu.

90' Rikardo pokušava. Izborio se napadač crno-belih za priliku, zagradio se i šutirao iza leđa, ali je lopta otišla daleko od gola.

83' Partizan pokušava. Baždar se našao u prilici, ali oprezan je golman Mladosti.

66' Velika šansa za Partizan, Jović je iz slobodnog udarca pogodio prečku.

PARTIZANU NEDOSTAJE I MALO SREĆE: Jović pogodio prečku iz slobodnog udarca / 14.08.2022.

58' Mladost ponovo opasna! Nakon kornera se u prilici našao Vladimir Kovačević, ali je Popović ponovo bio oprezan.

57' Nova velika prilika za Mladost! Nikola Popović je odlično šutirao sa 20 metara, ali je oprezan bio Aleksandar Popović i odlično odbranio.

Poluvreme. Nije viđen zanimljiv fudbal u prvom delu susreta. Najbolju šansu imao je Andrija Radulović iz Mladosti, dok je Partizan imao nešto više manjih prilika.

45+1' Loš pokušaj iz daljine igrača Mladosti Novice Maksimovića.

37' Novi pokušaj crno-belih, ovog puta Natha, ali lopta završava u rukama golmana Milojevića.

32' Šansa za Partizan. Dobro je Urošević šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Milojević uspeo da odbrani.

17' Velika šansa za Rikarda, brani golman Mladosti, ali je ipak dosuđen ofsajd.

8' Velika šansa za Mladost! Andrija Radulović mogao je da se proslavi. Ipak, njegov udarac završio je pored gola.

UMALO NOVI ŠOK ZA PARTIZAN: Kolosalna šansa za Mladost GAT i Andriju Radulovića / 14.08.2022.

5' Prva ozbiljnija šansa za Partizan. Rikardo je probao, ali je njegov udarac izblokiran.

Partizan je nakon lošeg početka sezone smenio trenera Iliju Stolicu, a na njegovo mesto postavljen je Gordan Petrić, koji debituje.

Crno-beli imaju pet bodova iz četiri utakmice, odnosno samo jednu pobedu i to na startu sezone nad Javorom.

Mladost GAT ima četiri boda iz pet utakmica.

SASTAVI

Mladost GAT: Milojević – Mandić, Kovačević, Mlađović, Ilić – Maksimović, Maričić – Popović, Dimitrov, Radulović (od 57. Babić) - Mirosavljev (od 79. Švonja).

Partizan: Popović – Živković, Vujačić, Marković, Urošević – Fejsa, Andrade (od 79. Baždar), Natho (od 64. Terzić) – Dijabate, Petković (od 64. Jović), Rikardo.

Stadion "Karađorđe", Novi Sad. Sudija Milan Stefanović.