Karasko
17.04.2022. • 18:21

ATLETIKO POBEDIO U 100. MINUTU: De Tomas skrivio penal i ostavio Espanjol bez boda

Karasko
Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez)
Kakva utakmica u glavnom gradu Španije

Nakon eliminacije iz Lige šampiona, ekipu Atletiko Madrida je bar u šampionatu uspeo da dođe do trijumfa. ''Jorgandžije'' su na svom stadionu savladali Espanjol sa 2:1 uz dosta kontroverznih odluka na obe strane. Karasko je dva puta bio precizan, dok je u redovima gostiju strelac bio Raul de Tomas, koji je i napravio penal u osmom minutu nadoknade i tako omogućio protivniku da dođe do sva tri boda.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, te se na pauzu otišlo bez pogodaka. Međutim, vrlo brzo u nastavku domaćin je došao do vođstva. Igrao se 52. minuta kada je Mateuš Kunja proigrao Janika Karaska, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Treba napomenuti da je u napadu pre toga Espanjol imao šansu da povede preko Havija Puada, ali je Jan Oblak fenomenalno odbranio.

Potom je u 65. minutu Raul de Tomas bio jako blizu da izjednači, ali je Slovenac ponovo bio na visini zadatka. Dobio je napadač gostiju loptu preko odbrane koju je zahvatio iz prve levom nogom, ali je šut išao i previše po centrali gola.

U 71. minutu je Atletiko ostao sa igračem manje. Džefri Kondogbija je, nezasluženo, dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom, koje jeste postojalo, ali je lopta bila previše brza da bi mogao da je izbegne. Raul de Tomas je šutirao direktno iz slobodnog udarca, ali je Oblak ovog puta jako loše reagovao i dopustio lopti da pređe gol liniju. Možemo reći da ovaj gol ide na dušu slovenskom golmanu.

Vreme je prolazilo, a domaći nisu mogli do pobedonosnog gola. Ipak, u 98. minutu je nakon kornera Raul de Tomas igrao rukom, kako je procenio glavni arbitar nakon pregleda snimaka i asistencija iz VAR sobe, te je Atletiku dodeljen jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Karasko i rutinski pogodio za 2:1 i tako doneo veliku radost svom timu.