Barselona trlja ruke: Remi Đirone i Alavesa

10.05.2024 23:00
Fudbaleri Đirone Tanjug/AP Photo/Joan Monfort, File
Fudbaleri Đirone

Fudbaleri Đirone remizirali su sa Alavesom 2:2 (1:2) u meču 35. kola španske La Lige i tako ugrozili drugu poziciju na tabeli.

Duel je počeo idealno za Đironu. Već u četvrtom minutu, posle kornera, najviši u skoku bio je Erik Garsija koji je glavom loptu poslao iza leđa Hesusa Ovona.

Alaves je uspeo da poravna svega osam minuta kasnije, kada je posle polukontre Đulijano Simenone sve pripremio za Guridija, a ovaj rutinski savldao golmana gostiju.

Nije to bio kraj golova u prvom poluvremenu, budući da je Đirona posle kreativne asistencije Artem Dovbika "štiklom" za Jangela Hereru povela sa 2:1.

Ipak, Alaves se nije predao. Borili su se domaćini i na kraju su u 100. minutu izborili izjendačujući gol koji je postigao Guridi, i to posle velike zbrke u šesnaestercu gostiju.

Đirona sada ima meč više i četiri boda prednosti u odnosu na Barselonu, dok se Alaves nalazi na sigurnom, 12. mestu.