Đirona demontrirala silu: Sedam golova u mreži Granade

24.05.2024 22:58
Fudbaleri Đirone Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Fudbaleri Đirone

Neverovatan početak poslednjeg kola La Lige. Fudbaleri Đirone razbili su Granadu 7:0 (3:0) i tako na dominantan način zapečatili treće mesto u šampionatu, dok se Granada polako sprema za Segundu.

Vođstvo domaćinima doneo je Erik Garsija koji je bio najviši u skoku posle kornera. Na 2:0 povisio je posle polukontre Viktor Cigankov, dok je Artem Dovbik sa ble tačke bio precizan za 3:0 na poluvremenu.

Tada je već bilo jasno da će Đirona doći do pobede, ali je u nastavku domaća ekipa zaigrala još ofanzivnije. Prvo je Cigankov upisao svoj drugi gol na meču, potom je to uradio i Dovbik, da bi Kristijan Stuani u 78. minutu pogodio za 6:0.

Činilo se da je to kraj mukama Granade, ali je Dovbik kompletirao het-trik, a ponovo je bio nepogrešiv iz penala.