Real Madrid rutinirao Đironu i napravio veliki korak ka tituli prvaka Španije

10.02.2024 20:20
Džud Belingem, fudbaler Real Madrida Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Džud Belingem, fudbaler Real Madrida

Fudbaleri Real Madrida "postavili su stvari na svoje mesto" i u 24. kolu španske La Lige pobedili Đironu sa velikih 4:0 (2:0) i tako napravili veliki korak ka tituli prvaka Španije.

Bilo je jasno od početka da se Đirona neće pitati za puno toga na ovoj utakmici, pošto je već u šestom minutu Federiko Valverde uposlio Vinisijusa koji je pogodio za prednost domaćina.

U 35. minutu je bilo 2:0. Možda i najbolji vezni fudbaler na svetu, Džud Belingem, iskoristio je dodavanje Vinisijusa i povećao vođstvo svoje ekipe.

Drugo poluvreme počelo je drugim golom Belingema kojim je pitanje pobednika rešeno, ali se Englez povredio i ubrzo napustio igru, a umesto njega ušao je talentovani Brahim Dijaz.

Tačku na i stavio je Brazilac Rodrigo u 61. minutu, a svoju drugu asitenciju upisao je njegov kolega iz reprezentacije, Vinisijus.

Real je sada prvi na tabeli sa 61 bodom, tačno pet više od Đirone koja je druga, dok je Barselona treča sa 50. Real će u narednom kolu gostovati Raju Valjekanu, a pre toga će odmeriti snage sa Red Bul Lajpcigom u 1/16 finala Lige šampiona, dok će Đirona sledećeg vikenda igrati sa Atletik Bilbaom.