ŠVEDSKA U ČETVRTFINALU SP: Golmani Palička i Tulin potopili nade Islanda

Švedska
Tanjug/(Bjorn Larsson Rosvall/TT via AP)
U borbi za drugo mesto u grupi 2 su Portugal i Island

U derbiju grupe 2, Švedska je savladala Island rezultatom 35:30 (17:16) čime je obezbedila plasman u četvrfinale.

Islanđani čekaju pobedu u trećem kolu protiv Brazila, ali i da njihove komšije budu motivisani i u duelu sa trenutno drugoplasiranim Portugalom i upišu trijumf.

Aktuelni šampion Evrope dodao je gas u drugom poluvremenu i nadvisio rivala koji je u prvom delu bio ravnopravan, čak je u 25. minutu poveo sa 15:12.

U nastavku, dve sjajne odbrane golmana Tobijasa Tulina na 18:16, i prethodno fenomenalna intervencija Andreasa Paličke koji je zaustavio zicer Islanđana, vratili su Šveđane u pravi kolosek.

Niklas Ekberg realizvao je sedmerac za 19:16, a Jim Gotfridsin pogodio za 20:16. Isti igrač je vrlo brzo još jednom bio nazaustavljiv pred protivničkim golom za "plus pet" (22:17).

Tulin je podigao svoj tim, ali je njegov kolega iz reprezentacije Palička briljirao u daljem toku meča i Švedska je bez većih problema slomila otpor Islanda.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lukas pelas sa osam golova, isti učibnak imoa je Mar Elison kod Islanđana.