Izdvajamo
Juve sa "pola gasa" do četvrtfinala
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 14.03.2017.
Gulliver/Getty images, Enrico Locci
Nova pobeda prvaka Italije nad Portom, koji je i u revanšu osmine finala Lige šampiona ostao sa desetoricom već u prvom poluvremenu.

Ekipa Juventusa bez po muke je dovršila posao u dvomeču sa Portom i u petak će saznati sa kim će igrati 11/12, odnosno 18/19. aprila u četvrtfinalu Lige šampiona, svom 10. od rebrendiranja i promene sistema takmičenja 1992. godine.

Posle 2:0 u prvoj utakmici na stadionu "Dragao", Juve je kao domaćin slavio minimalnu pobedu - 1:0 (1:0)!

Jedini pogodak postigao je Paulo Dibala iz penala u 42. minutu, nakon što je Maksi Pereira rukom zaustavio udarac Gonzala Iguaina iz neposredne blizine i zaradio crveni karton.

Ni do tada nije delovalo da Porto može da načini iznenađenje, jer je jedinu stopostotnu (Mandžukić glavom) i nekoliko polušansi imao Juventus.
"Zmajevi" su čak bili opasniji po gol Bufona u drugom poluvremenu, kada su bili brojčano slabiji, nego pri "11 na 11". Ali, Soareš i Diogo Žota kao da su se posle begova po levoj strani uplašili legendarnog čuvara mreže, pa su propustili sjajne prilike za izjednačenje.

Na drugoj strani se propisno ispromašivao Iguain, imali su prilike i Mandžukić, Pjaca, Dibala... Ali, na kraju krajeva, nije ni bitno! Sve je ovde bilo jasno već posle prve utakmice, a revanš je za kvalitetnu ekipu "stare dame" bio samo formalnost.

Ni Porto već nekoliko godina nije onaj stari...

U četvrtfinale ide i Lester, tamo su od prošle nedelje Real, Bajern, Barselona i Borusija Dortmund, a u sredu uveče čekaju nas revanši Monako - Mančester siti (prvi meč 3:5) i Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen (4:2).