"Građani" nastavili poteru za Arsenalom: Ubedljiv poraz Brajtona kod kuće

25.04.2024 22:57
Radovanje fudbalera Mančester sitija Kevina De Brujnea na utakmici sa Brajtonom Tanjug/AP Photo/Kin Cheung
Radovanje fudbalera Mančester sitija Kevina De Brujnea na utakmici sa Brajtonom

Fudbaleri Mančester sitija opravdali su ulogu favorita u zaostalom meču 29. kola Premijer lige protiv Brajtona, pobedivši ga sa 4:0 (3:0) na gostovanju. Ekipa Pepa Gvardiole tako je nastavila trku za Arsenalom na vrhu tabele i četiri kola pre kraja šampionata, zaostaje za "tobdžijama" jedan bod.

"Građani" su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, kada su golovima De Brujnea i dvostrukog strelca Fodena, stekli nedostižnu prednost, da bi u nastavku samo "odradili posao do kraja".

Siti je nastavio da igra svoju igru i kontroliše rezultat, bez veće želje, vršio je pritisak na poslednju liniju rivala, da bi u 62. minutu stigao do još jednog pogotka u režiji Alvareza.

Imali su priliku šampioni Evrope da dođu i do još kojeg gola, ali je Brajton "zaključao" svoj šesnaesterac. Okrenuo se defanzivi i sprečio "petarku", kada već nije mogao da upiše tri boda ni posle pete vezane utakmice u Premijer ligi.