Kaljari nije izdržao sa igračem manje: Krstović doneo bod Lećeu

05.05.2024 14:25
Jeri Mina bio je strelac za Kaljari Tanjug/Gianluca Zuddas/LaPresse via AP
Jeri Mina bio je strelac za Kaljari

Kaljari nije uspeo da dobije jedan od najvažnijih mečeva u borbi za opstanak u Seriji A. Remizirao je sa Lećeom 1:1 (1:0) i to igrajuči sa igračem manje od 44. minuta (isključen Gaetano) a junak gostiju je ponovo bio Nikola Krstović, nekadašnji napadač Crvene zvezde, strelac izjednačujućeg gola u 84. minutu. Kaljari je i dalje u velikoj opasnosti, Leće mic po mic ulazi u mirniju luku.

Domaćin je na "Unipol" stadionu imao veliku navijačku podršku i odlučno je krenuo po tri boda koja mogu mnogo da mu znače u borbi za opastanak. Deiola je pogodio mrežu Lećea u 16. mintu. Radost je kratko trajala jer je gol poništen posle gledanja snimka. Ipak, posle kornera, udarca Gaetana, na pet metara se usamljen našao Džeri Mina i samo je sproveo loptu u mrežu.

Mnogo vatre je bilo na terenu jer su i gosti imali želju da Sardiniju napuste neporaženi. Gaetano je nmapravio nesmotren faul u 44. minutu, dobio žuti karton, ali se oglasio VAR. Sudija je pogledao snimak i opravdano iskčljučio igrača Kaljarija.

Očekivano je iskusni trener domaćina Klaudio Ranijeri pojačao defanzivu, gosti su napali iz svih oružja, imali su nekoliko dobrih prilika. Istakao se golman domaćina Simone Skufe koji je odbranio udarce Pierotija i Oudina, ali nije bio svemoguć. Posle prodora Almkvista sam na drugoj stativi bio je Krstović, da bi domaćin imao mnogo sreće do kraja jer su Baširoto i Sansone pogađali stativu.

Na kraju se može reći da je Kaljari i dobro prošao.