Roma slavila na gostovanju, Kristante šokirao Udineze

25.04.2024 20:55
Fudbaleri Rome slavili su na gostovanju Udinezeu Tanjug/AP Photo/Andrea Bressanutti/Lapresse via AP
Fudbaleri Rome slavili su na gostovanju Udinezeu

U 32. kolu Serije A, Udineze je izgubio od Rome na domaćem terenu, a gol odluke postigao je Kristante u drugom minutu nadoknade za konačnih - 1:2.

Početak meča, ipak je nagoveštavao da će bodovi ostati u Udinama. Domaći tim je rano došao do prednosti preko Pereire, već u 23. minutu, koji je iskoristio kiks odbrane Rome.

Mogli su gosti da izjednače u 39. minutu, ali je lopta posle udarca glavom, Lukakua otišla pored stative.

Kako je vreme odmicalo, činilo se da će Roma ostati praznih šaka, naročito posle još jedne šanse Udinezea u 56. minutu. Lazar Samardžić je primio dobar pas, šutirao je sa ivici šesnaesterca, ali nije bio precizan.

Konačno je Lukaku pogodio u 64. minutu. Na odličan centaršut još bolje je reagovao visoki napadač, koji je sproveo loptu glavom pod prečku - 1:1.

Još jednom je bio u prilici Lukaku i u 69. minutu, ipak do drugog gola nije stigao.

Kada se već očekivao kraj utakmice i da po jedan bod osvoje obe ekipe, usledio je šok za domaći tim. Posle kornera, Brajan Kristante je bio na pravom mestu, postavio je glavu i skrenuo loptu u donji desni ugao gola Udinezea za - 1:2.

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić odigrao je ceo meč za Udineze.