Izdvajamo
Atletiko "uspavljivao", Oblak ga čuvao
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 15.03.2017.
Guliver/Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno
Atletiko Madrid i Bajer Leverkuzen odigrali 0:0 u revanšu osmine finala Lige šampiona, što je posle 4:2 za "jorgandžije" u prvom meču bilo dovoljno za prolazak.

Atletiko Madrid je posao završio u Leverkuzenu, 4:2 iz Nemačke bilo je lako održivo u Madridu. Bajer se trudio, ali je kvalitet u dvomeču predstavnika Primere i Bundeslige bio na strani "jorgandžija".

Atletiko Madrid - Bajer 0:0!

U prvoj utakmici videli smo goleadu, a revanš se sveo na nekoliko ozbiljnih prilika na obe strane i mirne mreže posle 90 minuta.

Pitanje je kako bi se situacija odvijala da je Kevin Foland iskoristio šansu već u trećem minutu. Taj pogodak sigurno bi uneo živost i doneo još mnogo uzbuđenja... Ili, da je barem trio Bajera u 67. minutu iskoristio tri idealne prilike za samo desetak sekundi. Foland, Brandt i Ćićarito su gađali, a Jan Oblak briljirao. Meksikanac je skratio muke udarcem pored stative, ali je i u toj sutuaciji fenomenalni Slovenac morao da skrene loptu.

I Atletiko je imao odlične šanse, ali ni "jorgandžije" nije hteo gol. Pre svega prilike su propustili Horhe Korea, Koke i Antoan Grizman.

"Farmaceuti" se nisu obrukao, želeo je da učini meč interesantnijim. Atletiko je rutinski završio posao i zasluženo se našao među osam najboljih klubova Evrope. Četvrtu godinu zaredom...

Među osam najboljih klubova u Ligi šampiona su: Real Madrid, Barselona, Atletiko, Juventus, Bajern, Borusija, Lester i Monako.

Žreb za četvrtinale je u petak, 17. marta. Prvi dueli igraju se 11. i 12. aprila, dok su revanši sedam dana kasnije.

ATLETIKO: Oblak - Vrsaljko, Himenez, Godin, Ernandez - Saul, Tomas, Koke, Karasko (od 71' Savić) - Korea (od 65' Gaitan), Grizman.

LEVERKUZEN: Leno - Hilbert, Jedvaj, Dragović, Vendel - Belarabi, Baumgartlinger, Kampl, Brandt (od 78' Beili) - Foland (od 88' Aranguiz), Ernandez (od 81' Mehmedi).