Evroliga

07.04.2023 23:06
(KRAJ) Monako - Partizan: Crno-beli slavili u Kneževini i otišli u plej-of Evrolige! MN Press

Trenutak odluke za Partizan u Evroligi. Crno-beli dva kola pre kraja regularnog dela sezone igraju protiv Monaka u gostima, a trijumf u Kneževini osigurao bi beogradskom timu Top 8 fazu elitnog takmičenja.

U prvom međusobnom susretu, Partizan je slavio u Beogradu 100:80, a nema sumnje da će sličan scenario biti na umu izabranika Željka Obradovića. Partizan je trenutno na sedmom mestu tabele sa 18 pobeda i 14 poraza, dok je Monako na četvrtoj poziciji Evrolige sa učinkom 21-11.

Ukoliko crno-beli ne obezbede plej-of večeras, ostaje im još nekoliko scenarija da se dokopaju mesta među osam najboljih ekipa Evrope, a za to će im biti potrebni porazi Žalgirisa i Baskonije.

MONAKO - PARTIZAN 84:88 (22:18, 13:24, 21:20, 28:26)

Dvorana: Gaston Medesan, Monako.

Sudije: Sreten Radović, Karlos Peruđa, Gentijan Ćići.

MONAKO: Okobo 23, Braun 7 (6sk), Lojd 10 -, Blosomgejm -, Kuture -, Dijalo 11 (5sk), Motijejunas 10, Amini -, Uatara 3, Strazel -, Hol 10, Džejms 10 (6as, 5iz, 4sk).

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević -, Ledej 22, Avramović 22 (3sk, 3as), Panter 8, Smailagić 12 (4sk), Papapetru 6, Egzum 2, Naneli 12, Lesor 4 (9sk, 2as, 2uk), Trifunović -, Anđušić -, Madar

(UŽIVO) Monako - Partizan

07.04.2023. 23:04

Kraj utakmice: Avramović overio pobedu i plasman Partizana u plej-of Evrolige

Sada Džejms sa poludistance postiže veoma bitan koš za Monako (84:82). Visok presing domaćina nad Ledejom, koji dobija faul. Amerikanac je ponovo siguran sa penala. Kakva partija Ledeja. Partizan ima ponovo +4 na sedam sekundi do kraja. Laki poeni Okoboa na drugoj strani (86:84). Nesvatljiva odbrana Partizana. Sada brz faul Monaka nad Avramovićem, koji će imati šansu da overi pobedu i plasman Partizana u plej-of. Nije razočarao košarkaš srpskog tima. Pogodio je oba bacanja i poslao crno-bele u plej-of Evrolige!

07.04.2023. 22:58

39. MINUT: Panter kapiten!

Džejms lako prolazi kraj Pantera i pronalazi Hola na "alejupu". Monako vodi 80:79, Ledej kratak sa poludistance, ali lopta ostaje u posedu gostiju. Ledej je zatim fauliran od strane Dijaloa, a Amerikanac je stopostotan sa penala - 81:80 za Partizan. Džejms gubi posed, vratio je loptu na trojci, ali tamo nikog nije bilo. Velika šansa za crno-bele. Panter troši vreme, podiže se sa distance i postiže trojkuuuu!!! Kakav koš Amerikanca. Tih je bio kapiten Partizana ali se ovom trojkom itekako iskupio navijačima. Crno-beli imaju +4 na 18 sekundi do kraja. Tajm-out Saše Obradovića.

07.04.2023. 22:52

38. MINUT: Zlatni poeni Ledeja

Lesor prekida post i nakon dva minuta postiže prve poene za Partizan. Međutim, novo vođstvo crno-belih kratko je trajalo, pošto je Džejms bio siguran na drugoj strani (78:77). Egal u Kneževini. Panter mašu trojku, kao i Okobo, lopta je za Partizan. Faul nad Ledejem, sudije su gledale snimak zbog potencijalne nesportke, ali ništa od toga. Običan faul, Ledej realizuje oba bacanja za novu prednost Beograđana - 79:78.

07.04.2023. 22:46

36. MINUT: Motijunas "rak rana" Partizana

Odličnom igrom na obe strane terena, Partizan je usporio napad rivala i zlatnim poenima Nanelija ponovo stekao solidnu prednost (75:68). Motijunas je zatim realizovao 2+1, da bi nakon nove greške crno-belih, Okobo smanjio vođstvo srpskog tima (75:73). Beograđani prave novu grešku, a Motijunas koristi poklon i otvoren pogled sa distance. Monako je ponovo u prednosti još od druge četvrtine - 76:75.

07.04.2023. 22:38

34. MINUT: Laki poeni Monaka, posle serije grešaka Partizana

Smailagić pogađa na otvaranju odlučujuće deonice (64:56). Okobo nastavlja da zatrpava koš Beograđana. Stigao je do 17. poena, da bi Avramović na drugoj strani pogodio treću trojku (67:59). Sada Monako dolazi do nekih lakih poena, posle serije grešaka Partizana i nakon dobre reakcije Okoba, Monako prilazi na samo dva poena zaostatka - 70:68.

07.04.2023. 22:31

Kraj treće četvrtine: Monako - Partizan 56:62

Partizan je ponovo na komfornijoj razlici posle odlične role Ledeja (62:53), koji sa 16 poena preti Avramoviću na vrhu liste strelaca. Monako se dugo mučio u fazi napada, a sušu je prekinuo Lojd u finišu treće četvrtine (62:56). Ima Partizan razloga da žali iako ima +6 pred ulazak u odlučujuću deonicu, pošto je sredinom deonice imao prednost od 15 poena (53:38).

07.04.2023. 22:20

27. MINUT: Domaćin ponovo u igri

Motijunas postiže prve poene za Monako nakon dva minuta i prekida 7:0 seriju Partizana (53:40). Crno-beli srljaju, traže šansu sa distance, lopta ne ulazi u koš, a onda stiže kazna Dijaloa za tri poena (53:43). Obradović ne pravi tajm-out, nastavlja se kriza Beograđana, koji nisu postigli koš tri minuta. Džejms na drugoj strani realizuje 2+1 za 8:0 seriju Monaka. Panter pravi novi faul u napadu. Istopila se prednost Beograđana i jasno je da će nešto morati da se promeni - 53:49. Monako je napravio 11:0 seriju tokom sušnog perioda rivala i u potpunosti se vratio u igru.

07.04.2023. 22:13

24. MINUT: Kriza Monaka za veliku prednost Partizana

Braun otvara drugo poluvreme poenima iz igre, da bi Smailagić i Panter odgovorili na drugoj strani (46:37). Džejms je izborio faul i pogodio jedno bacanje, a onda je usledila 5:0 serija Partizana, koji trenutno ima +13 u Kneževini (51:38). Sada nova serija grešaka Monaka, koji nisu pogodili šut iz igre više od dva minuta.

07.04.2023. 21:52

Kraj poluvremena: Monako - Partizan 35:42

Braun koristi odbitak ispod koša, dok na drugoj strani Avramović postiže drugu trojku za njegov 15. poen na utakmici (40:32). Monako pokušava iz kontre, ali komplikuje. Njihovu grešku koristi Lesor (42:32). Egzum zatim gubi loptu, a Okobo ne maši otvoren šut sa distance (42:35). Avramović je dva puta promašio trojku, a neprecizan je bio i Džejms u poslednjem napadu Monaka pred odlazak na odmor. Partizan je znatno podigao agresivnost i ograničio Monako na svega 13 poena u ovoj četvrtini, dok su crno-beli zahvaljujući sjajnoj roli Avramovića zabeležili 24. Beograđani su podigli i procente šuta u ovoj deonici (9/15 za dva, 5/11 za tri), što je uz požrtvovanu igru na ove strane terena, donelo i prednost Partizanu na poluvremenu. Avramović je najefikasniji sa 15 poena, Smailagić je dodao osam, dok Okobo predvodi listu strelaca Monaka sa devet poena.

07.04.2023. 21:43

18. MINUT: Buđenje Beograđana

Raspucao se Partizan sredinom druge četvrtine i nakon trojke Smailagića kompletirao 10:0 seriju, koju je započeo sjajni Avramović. Međutim, post domaćina ubrzo prekida Dijalo šutem sa polu distance (30:34), da bi sa tri vezana poena sa penala, Naneli doneo crno-belima maksimalnu prednost na utakmici - 37:30. Tajm out Saše Obradovića. Monako je postigao svega osam poena u ovoj četvrtini i to mahom zbog osam izgubljenih lopti Partizana.

07.04.2023. 21:36

15. MINUT: Avramoviiiiić! Serija i preokret Partizana

Džejms igra slabu odbranu, a to maksimalno koristi raspoloženi Avramović, koji sa sedam uzastopnih poena vraća rezultat na Partizanovu vodenicu. Trenutno je 31:28, Avramović je položio dve lopte i pogodio jednu trojku i sa 12 poena, trenutno je najefikasniji igrač na utakmici.

07.04.2023. 21:33

13. MINUT: Veliki broj faulova u Kneževini

Igra se izuzetno tvrdo u Kneževini, gde smo za 12 minuta videli čak 14 ličnih grešaka. (5/5 Monako, 4/7 Partizan). Hol sa linije penala postiže prve poene u drugoj deonici, da bi nakon serije grešaka Monaka, Avramović i Ledej smanjili vođstvo rivala (24:22). Partizan ima problema u organizaciji napada, što potvrđuju čak šest izgubljenih lopti. Monako ima jednu manje.

07.04.2023. 21:26

Kraj prve četvrtine: Monako - Partizan 22:18

Mogao je Partizan da dođe do izjednačenja u finišu uvodne četvrtine, ali je nakon greške crno-belih, Okobo poentirao za +4 domaćina na isteku prvih 10 minuta. Crno-beli nisu najbolje počeli utakmicu. Igrali su bez ideje u napadu, a dugo nisu imali rešenja za brzu tranziciju rivala. Međutim, Smailagić je pogodio nekoliko važnih šuteva, da bi se ubrzo probudili i ostali igrači Partizana, koji su u finišu četvrtine napravili 7:0 seriju i prišli na podnošljiv zaostatak.

07.04.2023. 21:21

8. MINUT: Monako gubi konce u igri

Sa četiri vezana poena Okoboa, Monako na tri minuta do kraja uvodne četvrtine stiče prvu dvocifrenu prednost (18:8). Ledej zatim realzuje 2+1 (18:11), da bi u narednom napadu sa zvukom sirene Džejms položio za 20:11. Naneli se probudio i postigao prve poene na utakmici, a nakon promašaja domaćina, Avramović smanjuje na 20:14. Sve bolja igra Partizana u ovim momentima, tajm-out Saše Obradovića.

07.04.2023. 21:16

6. MINUT: Partizan pokazuje znake života

Posle nešto sporijeg starta, Partizan je polako počeo da povezuje konce u svojoj igri. Nakon 10:1 za Monako, na krilima Smailagića, crno-beli smanjili su prednost na 12:5, da bi posle trojke Papapetrua i koša Motijunsam rezultat 14:8 za ekipu iz Kneževine. Beograđani su se dugo mučili u fazi napada, a prvi koš iz igre postigli su nakon četiri minuta. Videćemo kakva će biti reakcija srpskog tima u nastavku meča.

07.04.2023. 21:04

Počeo je susret u Monaku

Počela je utakmica u Monaku, gde je Željko Obradović odlučio da izvede Smailagića, Ledeja, Pantera, Papapetrua i Madara na teren. Sa druge strane, prvu petorku Monaka čine Autara, Džejms, Braun, Dialo i Motijunas.

Crno-beli nisu najbolje počeli susret, Smailagić se prvi upisao na semafor, a onda je usledila 10:0 serija domaćina, koji je nakon tri minuta stigao nadomak dvocifrene prednosti. Partizan očajno brani tranziciju, a ne snalazi se ni u napadu, gde još uvek nije postigao koš iz igre. Sa druge strane, Monako je bez promašaja...