pre 1 sat 00: 42
Srpkinja odbranila titulu: Vasilija Borovićanin ponovo uzela zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu
Engleskinja Dejzi Bauers drugu godinu u nizu poražena u finalu.
Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
U top pet liga Evrope šampionska trka nije rešena samo u Engleskoj Premijer ligi gde se za naslov bore Arsenal i Mančester siti. Inter je prošao prvi kroz cilj u Seriji A, Bajer iz Leverkuzena u Bundesligi, PSŽ u Ligi 1, a Real Madrid juče u Primeri La Ligi. Ostaje najjača evropska liga i trka udvoje koja će se izvesno rešiti tek 19. maja.
Arsenal je odigrao 36 mečeva, ima 83 boda i gol razliku 88:28 (+60), dok Mančester siti ima bod manje, meč manje i slabiju gol razliku 87:33 (+54), koja odlučuje ukoliko dve ekipe budu na kraju imali isti broj bodova.
Za sada je Arsenal u prednosti iako su im preostala samo još dva meča, na "Old Trafordu" protiv Junajteda i na "Emiratima" protiv Evertona. Moraće da igraju i na pobede i za što bolju gol razliku. Na 16 susreta u 2024. godini, ekipa Mikela Artete ostvarila je 14 pobeda, remi i poraz od Aston Vile na "Emiratima" koji nije, kako se očekivalo, uzdrmao tim, jer su posle toga četiri puta slavili uz gol razliku 13:2.
"Siti je neverovatan tim. Iz iskustva znamo da moramo da imamo perfektnu sezonu, skoro bez greške, ako želimo da se okitimo titulom. Imam veliki respekt prema Gvardiolinom timu za sve što su uradili u prethodne četiri sezone. Nama ostaje da osvojimo šest bodova i molimo se da se nešto okrene na našu stranu", istakao je Deklan Rajs, igrač Arsenala.
Arsenal (83)
12. maj Mančester j (g)
19. maj Everton (d)
Mančester siti (82)
11. maj Fulam (g)
14. maj Totenhem (g)
19. maj Vest Hem (d)
Mančester siti ne zna za poraz u 2024. godini, na 20 mečeva Premijer lige od poraza protiv Aston Vile u decembru prošle godine upisao je 16 pobeda i samo četiri poraza. Ekipa Pepa Gvardiole je već dokazano najbolji finišer, osvojila je tri poslednje titule (ukupno devet u istoriji) i želi četvrtu zaredom i jubilarnu 10.
Međutim, neće imati lak posao jer im za sigurnu odbranu titule trebaju sve tri pobede, dve na gostovanjima u Londonu, Fulamu i Totenhemu i za kraj na Etihadu protiv trećeg kluba iz glavnog grada Vest Hema.
"Ne smemo da računamo na gol razliku. Moramo da osvojimo devet bodova do kraja. Moramo da dođemo u situaciju da dočekamo Vest Hem i osvojimo četvrtu uzastopnu titulu", istakao je menadžer Sitija Pep Gvardiola.
Englezi se šale, pa kažu da Arsenal kuje titulu u Mančesteru, a Siti u Londonu. OStaje da se vidi hoće li Arsenal doći do 14. titule, a prve posle 20 godina (2003/04) ili će Siti potvrditi dominaciju četvrtom uzastopnom i 10. u istoriji.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
17.04.2026 14: 40
O’Rajlijeve igre nisu prošle nezapaženo ni kod selektora Engleske Tomasa Tuhela, koji ga je uvrstio na poslednja dva spiska reprezentacije.
19.05.2024 11: 08
Situacija pred poslednje kolo engleske Premijer lige je sledeća: Mančester siti ima dva boda viška u odnosu na Arsenal i pobeda nad Vest Hemom na svom terenu donosi novu titulu igračima trenera Pepa Gvardiole, dok bi svaki drugi rezultat uz pobedu Arsenala nad Evertonom vratio pehar u London.
25.05.2026 20: 16
Izbor nije ni malo lagan...
20.05.2026 10: 44
Nezapamćene scene...
pre 2 sata 00: 08
Nakon što je torpedovana Viktorija, "Delije" dobile nove sjajne vesti.
pre 2 sata 23: 35
Fudbaler Zvezde tvrdi da je Albert Rijera doneop novu energiju u ekipu.
pre 2 sata 23: 34
Češki stručnjak priznao je da je njegov tim napravio previše grešaka u Beogradu, ali uprkos rezultatu veruje da u revanšu može da napravi veliki preokret.
pre 3 sata 23: 12
Potišten je, očekivano, bio i trener Partizana dok je govorio o utakmici u čijoj su završnici Španci stigli do 3:1 sa igračem manje.
Ostavite komentar