Lacio se "prošetao" kroz Ređo Emiliju: Sasuolo nemoćan protiv "lacijala"

21.10.2023 22:47
Lacio se "prošetao" kroz Ređo Emiliju: Sasuolo nemoćan protiv "lacijala" Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Lacio je pobedio Sasuolo u Ređo Emiliji 2:0 (2:0) u 9. kolu Serije A. Očekivao se dinamičan i neizvestan meč, a viđena je laka pobeda gostiju iz Rima. Tako je posle Napolija i Intera i treći gost u subotu stigao do tri boda.

Uroš Račić je počeo meč za Sasuolo protiv Lacija, ali se u prvom delu o svemu potao Lacio. Rimljani su kontrolisali meč, golman Andrea Konsilji je imao dve odlične odbrane pre nego što je Felipe Andreson poslao u sam ugao. Lacio je uvećao prednost sedam minuta kasnije kada je Luis Alberto "pokupio" odbitak i smestio loptu iza leđa Konsiljija.

Ni tri izmene nisu donele domaćinu pomak u igri. I dalje se sve pitao Lacio. Kataldi je pogodio stativu, a da bi sudija Di Belo u 61. minutu isključio golmana Ivana Provedela (Lacio), pa posle asistencije iz VAR sobe poništio pogrešno doentu odluku. Do kraja meča je samo Lacio mogao da uveća trijumf.