Sasuolo ponovo koban po šampiona: Lorijenteov pogodak srušio Inter i doneo važne bodove u borbi za opstanak

04.05.2024 22:40
Detalj sa utakmice Sasuolo - Inter Tanjug/Gianni Santandrea/LaPresse via AP
Detalj sa utakmice Sasuolo - Inter

Inter je u svojoj šampionskoj sezoni do sada upisao samo dva poraza u prvenstvu. Oba su došla od ekipe Sasuola. Drugi je stigao u 35. kolu Serije A, a ekipa Davidea Balardinija je slavila minimalnim rezultatom 1:0.

Nije bilo previše šansi na startu utakmice. Novi šampion je nešto sporije ušao u meč, a to je iskoristio domaćin i u 20. minutu preko Armanda Lorijentea stigao do pogotka. Gol je razbudio goste koji su do kraja prvog dela igre non stop napadali i stigli do izjednačenja preko Lautara Martineza u prvom minutu nadoknade. Ipak, pogodak je poništen nakon reakcije iz VAR sobe.

U drugom poluvremenu su "neroazuri" u potpunosti dominirali u posedu lopte, ali nisu uspevali da stvore prave šanse i ugroze Andreu Konsiljija. "Neroverdi" su se u potpunosti posvetili defanzivi i na kraju stigla do izuzetno važna tri boda u borbi za opstanak.

Sasuolo tako i dalje ima kakve takve šanse za opstanak u elitnom rangu. I dalje se nalaze u opasnoj zoni na 19. mestu sa 29 osvojenih bodova, dok je Inter naravno na prvoj poziciji sa 89.