(VIDEO) Milan jurio i stigao dva gola minusa: Jović pogodio za remi u Ređo Emiliji

14.04.2024 17:03
Rafael Leao postiže prvi gol za Milan Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
Rafael Leao postiže prvi gol za Milan

Milan nije prekinuo seriju od šest uzastopnih mečeva bez poraza u Seriji A, ali je u Ređo Emiliji bio veoma blizu da to učini - 3:3 (1:2). Sasuolo je dva puta imao po dva gola prednosti, ali "roso-neri" su uspeli na kraju da stignu do boda, uz jedan gol Luke Jovića.

Milan je stigao u Ređo Emiliju po bodove, trener Stefano Pioli je kombinovao tim, dao je šansu od starta Luki Joviću i Čukvuezeu, a doživeo dva nokdauna u prvih 10 minuta. Pinamonti, pa Lauriente, tresli su mrežu golmana Sportijela za vođstvo Sasuola od 2:0!

Tek posle 15 minuta "roso-neri" su počeli da igraju, Čukvuezeov gol je bio poništen zbog ofsajda, ali je onda požtvovanje Luke Jovića doneo gol. Srpski napadač je osvojio loptu na 35 metara od gola, lopta je dodata do Rafaela Leaoa koji je promešao odbranu smanjio na 2:1. Imali su gosti iz Milana tgri prilike da na odmor odu u egalu, Čukvueze i Ernandez nisu bili precizni.

Šta god da je Pioli pričao igračima na poluvremenu, nije video na početku nastavka, jer Sasuolo je ponovo, previše lako uvećao prednost na 3:1. Zaigrao je Milan sa dva napadača, jer se Joviću priključio i Olivije Žiru i to je ubrzo donelo rezultat. Imao je Sasuolo kontru četiri na dva, pogrešili su i u kontri je Leao pokušao da asistira Žiruu, golman Konsilji je odbio loptu, ali pravo na nogu Joviću, koji je postigao šesti ligaški gol u sezoni.

Nastavili su gosti sa pritiskom, posle drugog poništenog gola Čulkvuezea, rezevista Okafor je izjednačio u 84. minutu. Imao je Žiru zicer za preokret, ali je promašio. Milan je zadržao prednost na drugom mestu od šest bodova u odnosu na Juventus.