Konačno trijumf Lacija: Preokret Đenove u Ređo Emiliji

22.12.2023 20:23
Fudbaler Lacija, Mateo Genduzi Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP
Fudbaler Lacija, Mateo Genduzi

Nakon tri utakmice gde nije uspeo da upiše trijumf, Lacio je slavio na gostovanju Empoliju 2:0 (1:0) u 17. kolu Serije A

Već nakon devet minuta je Mateo Genduzi doneo vođstvo "bjankoćelestima". Francuz je iskoristo gužvu u kaznenom prostoru i sa 12 metara levom nogom matirao protivničkog golmana. Domaćin je stvarao šanse do kraja prvih 45 minuta, ali nijedna nije bila dovoljno dobra da ozbiljnije ugrozi Ivana Provedela.

Rimljani su se u potpunosti povukli u drugom delu igre. Ipak, jedan kontra napad pretvoren je u pogodak. Matija Zakanji je tek iz trećeg pokušaja uspeo da zatrese mrežu jer je prethodno dva puta šutirao direktno u čuvara mreže Empolija. Do kraja meča domaćin nije uspeo da ozbiljnije pripreti Laciju, te je tim Mauricija Sarija odneo važna tri boda sa stadiona "Karlo Kastelani".

Drugi meč u istom terminu je odigran u Ređo Emiliji gde je Đenova stigla do trijumfa nakon preokreta protiv Sasuola. Domaćin je poveo pogotkom Andree Pinamontija u 28. minutu. Mogao je Mateus Enrike da uveća prednost u nadoknadi prvog poluvremena, ali je Josep Martinez sjajno odbranio njegov pokušaj sa 10 metara.

U drugom poluvremenu je viđen potpuni preokret, a napadački duo "grifona" je vodio goste do pobede. Prvo je Albert Gudmundson iskoristio jedanaesterac u 64. minutu, a zatim je Kaleb Ekuban doneo tri boda Đenovljanima golom u 87.