Napoli osvojio Veronu: Gol Darka Lazovića došao prekasno

21.10.2023 16:58
Napoli osvojio Veronu: Gol Darka Lazovića došao prekasno Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Napoli je čini se dobro iskoristio pauzu jer je pobedio Veronu 3:1 (2:0) u devetom kolu Serije A. Imao je domaćin dve odlične prilike u uvodnim minutama meča, ali je igrač utakmie Mateo Politao prvo postigao vodeći pogodak u 27. minutu, a zatim dva puta asitirao Kviči Kvaratskeliji za ubedljivu prendost od 3:0 već u 55. minutu.

Srpski reprezentativac Darko Lazović bio je na pravom mestu da odbitak sprovede u mrežu i u 60. minutu smanji prednost gostiju, ali taj pogodak je stigao prekasno da se proneni ishod meča. Domaćin nije uspeo da pripreti do kraja, a gosti su preko Raspadorija i Kajustea propustili dve prilike da ubedljivije slave.