Lacio dva puta vodio i na kraju uzeo samo bod: Đurić sa dva gola doneo remi Monci

04.05.2024 19:57
Fudbaler Lacija, Ćiro Imobile na utakmici sa Moncom Tanjug/Alberto Mariani/LaPresse via AP
Fudbaler Lacija, Ćiro Imobile na utakmici sa Moncom

Fudbaleri Monce i Lacija su odigrali nerešeno 2:2 (0:1) u 35. kolu italijanske Serije A. Dvosutrki strelac za domaću ekipu bio je Milan Đurić, dok su golove za goste postigli Ćiro Imobile i Matijas Vesino.

"Bjankoćelesti" su odlično otvorili meč. Izabranici Igora Tudora su već nakon 11 minuta igre imali prednost jer se u strelce upisao Imobile. Nakon toga su obe ekipe propustile nekoliko šansi do kraja prvog dela, te je rezultat ostao nepromenjen na odlasku na pauzu.

U drugom poluvremenu je gotovo potpunu inicijativu imao domaćin. Ekipa Rafaele Paladina je želela da stigne do izjednačenja, a to joj je pošlo za rukom u 73. minutu kada je Đurić zatresao mrežu protivnika. Gosti su do novog vođstva stigli preko Matijasa Vesina, ali je Đurić ponovo bio heroj Monce i u 92. minutu doneo bod domaćinu.

Lacio se nakon ovog remija nalazi na sedmom mestu sa 56 bodova, dok je Monca na 11. poziciji sa 45.