Tiram i Lautaro Martinez za trijumf Intera u Torinu

21.10.2023 20:15
Tiram i Lautaro Martinez za trijumf Intera u Torinu Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Inter će da prespava na čelnoj poziciji Serije A, na neugodnom gostovanju u Torinu pobedili su "bikove" 3:0 (0:0) u devetom kolu golovima Tirama, Lautara Martineza i Čalhanoglua sa bele tačke.

Torino je poslednjih godina nezgodan rival za Inter. Bez Ivana Ilića i Nemanje Radonjića u startnoj postavi, odolevali su gostima čvrstom igrom, pa se na odmor otišlo bez golova, ali i velikih prilika.

Međutim, u nastavku je proradila veza Damfris - Tiram. Bek je dobro pronašao Francuza a ovaj poslao loptu u sam ugao za vođstvo Intera od 60. minuta. Otvorio se domaćin, što je ubrzo iskoristio Lautaro Martinez da drugim pogotkom reši meč. Ivan Ilić je igrao u poslednjih 15 minuta, a na kraju meča je Čalhanoglu stavio tačku sa penala.