Lacio napadao, Inter slavio na "Olimpiku" posle pet godina

17.12.2023 22:42
Lacio napadao, Inter slavio na "Olimpiku" posle pet godina Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Pet godina čekao je Inter na pobedu nad Lacijom na "Olimpiku" i uspeo je da prekine tu neugodnu seriju trijufom od 2:0 (1:0) u derbiju 16. kola Serije A. Lacio je napadao, imao i dobre prilike, ali je Inter surovo kažnjavao greške i pobegao je Juventusu na četiri boda.

Inter je u dobroj meri bio nadigran na "Olimpiku", ali je na odmor otišao sa prednošću. Grub previd Adama Marušića kaznio je Lautaro Martinez, svojim 15. golom u Seriji A, a 29. u 2023. godini! Crnogorski reprezentativac je poslao loptu ka svom golmanu, nije video Argentinca koji je stigao prvi do nje, zaobišao Ivana Provedela i poslao loptu u mrežu. Bio je to prvi šut u okvir gola Intera...

Jeftin pogodak koji je stigao u nevreme po "lacijale" koji su dobrih dvadesetak minuta pre toga uspevali da ugrožavaju rivala, ne i da stvore neku kolosalnu priliku sem one kada Ćiro Imobile nije najbolje reagovao.

Lacio je dominirao u nastavku, Rovelja je posle solo prodora sve dobro uradio sem završnog udarca kada je bukvalno pogodio Jana Zomera. I u jeku napada, usledila je nova talktička greška, Nikolo Barela je na vreme dodao do Markusa Tirama i Francuz je sedmim golom u sezoni udvostručio prednost.

Nije Lacio uspeo da se oporavi do kraja, čak je Lazari dobio direkan crveni karton zbog prigovora (86), pa je Inter slavio prvu pobedu na "Olimpiku" posle 2018. godine kada je bilo 0:3.