Nikola Jokić

Jokić u senci Aleksandera, Denver u kandžama Oklahome: Nagetsi doživeli najteži poraz od početka sezone

30.12.2023 08:11
Nikola Jokić, košarkaš Denvera u "sendviču" igrača Oklahome Tanjug/AP Photo/David Zalubowski
Nikola Jokić, košarkaš Denvera u "sendviču" igrača Oklahome

Denver Nagetsi doživeli su 11. poraz od početka odbrane titule NBA šampiona, s tim da je prednovogodišnji od ekipe Oklahome bio bolniji od prethodnih, jer je pobednik poslednjeg izdanja najjače košarkaške lige na svetu ostao u dubokoj senci gostujućeg tima - 93:119.

Samo 24 sata posle najubedljivije sezonske pobede nad Memfisom (142:105), Nikola Jokić i ostatak igrači iz sastava Majka Melouna bili su ravnopravan rival samo do poluvremena i to najviše zaslugom povremenog reprezentativca Srbije.

Ali, kako je njegova kompletna partija između petka i subote po srednjeevropskom vremenu bila ispod nivova višestrukog osvajača raznih MVP nagrada, jer je meč završio sa samo 19 poena, 10 skokova i osam asistencija, ni Nagetsi nisu imali naročite šanse protiv Šaja Gildžesa Aleksandera.

Pre svega u okršaju sa Kanađaninom, jer je toliko bio raspoložen i nezaustavljiv, da su njegovo veliko znanje i veštine materijalizovani sa 40 poena, sa 14 iskorišćenih puteva od 20 iz igre. Pri čemu je polovinu koševa dao kada se meč lomio, u trećoj četvrtini, pa su Tanderi na njegovim krilima ušli sa +20 u zadnju deonicu (88:68).

Koliko je sve bilo kristalno jasno u pogledu ishoda susreta, govori podatak da je Jokić poslednja dva i po minuta treće deonice i dobar deo poslednje presedeo na klupi, po zamisli trenera, akumulirajući energiju za dolazeće izazove.

Denver je na ovaj način prekinuo seriju od šest trijumfa, dok je ovo bila šesta pobeda Oklahome u poslednjih sedam utakmica, a junak poslednje upisao je peti meč sa 40 i više datih poena od početka takmičarske 2023/2024.