
pre 2 sata 23: 01
Prvi put u NBA trejdu učestvovalo čak sedam timova, neki su baš dobro prošli
Sa druge strane Finiks sada računa na Džejlena Grina, Dilona Bruksa, Kamana Maluaha, Rašira Fleminga, Kobija Breaa, Dakvona Plaudena i pik druge runde.
Srpski centar Nikola Jokić bio je najefikasniji akter Denverovog gostovanja u Njujorku, ali su njegovi Nagetsi toliko podbacili da je branilac NBA titule doživeo jedan od težih poraza u ovoj sezoni. Niksi su "pregazili" ekipu Majkla Melouna u "Medison Skver Gardenu", vezali petu pobedu i dodatno učvrstili svoju poziciju u borbi za plej-of najjače košarkaške lige na svetu – 122:84
Jokić je ubacio 31 poen za 28 minuta provedenih u igri, ali mu je nedostajala šuterska podrša klupskih kolega. Drugi strelac tima Eron Gordon postigao samo 12 poena, dok su ostali imali jednocifren učinak. Sa druge strane, Njujork je igrao pravu timsku košarku, veliki broj igrača je dao svoj doprinos igri ekipe Toma Tibodoa. Najefikasniji je bio Odži Anunobi 26 poena, a dvocifreni su bili i Branson (21 poen), Grims (19), Rendl (17), Di Vinčenco (16) i Mekbrajd (13)
Niksi su se od početka za sve pitali, a već u prvoj četvrtini imali su dvocifrenu prednost. Posle su je samo konstatno uvećavali, pa su u poslednjih nekoliko minuta u par navrata dostizali maksimalnih 38 poena razlike.
Jokić je i ovog puta demonstrirao briljantan košarkaški um, pa je tako sve bacio na teme sjajnim dodavanjem preko glave u prvoj čevrtini, ali su upravo asistencije bile segment u kom je robusni Somborac bio značajno ispod svog proseka u ovoj i prehodnim sezonama. Ostvario ih je samo tri, pa je na kraju meč okončao sa dabl-dabl učinkom jer je imao 11 skokova.
Džoel Embid je takođe ubacio 31 poen protiv Indijane, uz sedam skokova i tri asistencije, ali to nije bilo dovoljno Siksersima da izbegnu poraz protiv izuzetno raspoložene Indijane (122:134). Pejserse je sa ostvarenim tripl-dablom predvodio Paskal Sjakam (26p, 13s, 10as), ali je domaćin generalno imao mnogo raspoloženije pojedince u svojim redovima.
Boston je bio fantastičan u Majamiju (143:110), a do trijumfa je doleteo na krilima Džejsona Tejtuma, koji je postigao 26 poena. Srpski reprezentativac Nikola Jović proveo je tek nešto manje od sedam minuta na parketu i ubacio tri poena uz isto toliko skokova.
Lauri Markanen je postigao 29 poena u slavlju Jute u Vašingtonu (123:108), dok je najneizvesnije bilo u "Barklajs centru", gde je Minesota tesno savladala domaći Bruklin (96:94), alej-upom Gobera na dodavanje Taunsa 58 sekundi pre kraja utakmice. Tragičar u domaćim redovima bio je Mikel Bridžism, jer je dve sekune pre kraja promašio oba slobodna bacanja.
NBA, rezultati
Indijana - Filadelfija 134:122
Vašington - Juta 108:123
Bruklin - Minesota 94:96
Majami - Boston 110:143
Njujork - Denver 122:84
Golden Stejt - Sakramento 133:134
LA Lejkers - Čikago 141:132
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
22.03.2024 08: 00
Srpski centar upisao je 22. tripl-dabl u sezoni protiv Niksa, dok je Bogdanović postigao 16 poena u porazu Atlante od Finiksa.
17.12.2023 13: 12
Srpski košarkaš smatra da je njegov Denver morao sačuva finu prednost pred kraj utakmice novog kola NBA.
18.11.2023 08: 12
Centar Nagetsa vukao NBA šampiona, ali je ovaj izgubio treću utakmicu u sezoni.
13.11.2023 08: 06
Dvostruki MVP najjače košarkaške lige na svetu, koji je najozbiljniji kandidat da i ove godine dobije to priznanje, je bio najzapaženiji u redovima svog tima i ostvario je 109. "tripl-dabl" učinak u kariijeri sa 36 ubačenih poena, 21 skokom i 11 asistencija, ali je to bilo nedovoljno da se ostvari pobeda.
pre 2 sata 22: 39
Prenosi pouzdani NBA insajder, Šems Čaranija...
pre 4 sata 21: 20
Izgleda da neće biti nastavka saradnje...
pre 4 sata 20: 35
Mlada košarkaška reprezentacija Srbije završila je na devetom mestu na Svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina, pošto je danas u Lozani pobedila Francusku rezultatom 96:93.
Ostavite komentar