Jokić nije igrao, Micić pružio partiju sezone: Oklahoma bolja od aktuelnog šampiona

01.02.2024 08:07
Košarkaš Oklahome, Vasilije Micić Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill
Košarkaš Oklahome, Vasilije Micić

Tek drugi put u tekućoj sezoni srpski košarkaš Nikola Jokić nije bio u sastavu Denvera i to zbog bola u leđima, pa je aktuelni šampion pretrpeo poraz na gostovanju Oklahomi - 100:105.

Sjajan na tom susretu bio je drugi reprezentativac "orlova", Vasilije Micić koji je za 17 minuta provedneih na terenu ostvario učinak od 12 poena, dva skoka i pet asistencija.

Bila je to njegova najbolja partija u NBA ligi i konačno je pokazao da može da igra zapaženu ulogu u redovima Tandera u nastavku sezone.

"Samo sam se trudio da igram svoju igru. Znao sam da rivalu nedostaje nekoliko igrača i srećan sam što sam mogao da pomognem ekipi", rekao je posle meča nekadašnji MVP Evrolige.

Najefikasniji na susretu bio je Šej Gildžes-Aleksnader koji je postigao 34 poena za domaći sastav, a kod gostiju su u odsustvu Nikole Jokića najzapaženiji bili Aron Gordon, Džamal Marej i Redži Džekson sa po 16 datih poena.

Nikola Jović i Boban Marjanović nisu dobili priliku da zabeleže ni sekund za Majami i Hjuston, a njihovi klubovi su u večeri za nama imali polovičan učinak. Majami je slavio protiv Sakramenta 115:106, a Roketsi su poraženi od Nju Orleansa 99:110.

Košarkaši Denvera doživeli su i 41. poraz ove sezone, ovoga puta bolji od njih je bio Klivlend u čijim redovima je blistao Donovan Mičel sa 45 datih poena, a gotovo polovinu, odnosno ukupno 20, je postigao u prvoj četvrtini.