Bolan kraj trijumfalnog niza: Partizan platio danak izgubljenim loptama u Madridu

21.12.2023 22:33
Košarkaši Partizana MN Press
Košarkaši Partizana

Kraj trijumfalne serije Partizana. Posle pet uzastopnih pobeda u Evroligi, crno-beli okončali su uspešnu seriju u Madridu, gde su im na put stali nadahnuti košarkaši Reala. Lider takmičenja otpočetka do kraja držao je konce igre u svojim rukama i pitanje pobednika se nijednog trenutka nije postavljalo. Na kraju, pobeda Madriđana - 91:75 (26:19, 22:17, 28:15, 15:24) Njihova 16. sezoni posle 17 odigranih kola, dok je srpski tim upisao sedmi poraz (9-7).

Izabranici Željka Obradovića nisu imali najbolje veče u Vizink areni, gde su prošle sezone zabeležili dve pobede. Procenti šuta nisu bili na zadovoljavajućem nivou (47 odsto). Utisak je da su mogli više da traže šansu sa penala (4/4), kada lopta nije htela kroz obruč. A, kada se pogleda statistika, osim neverovatnog kvaliteta rivala, možda je i ključni faktor poraza veliki broj izgubljenih lopti (ukupno 16, 10 u prvom poluvremenu). Sa takvim pristupom crno-beli teško da su mogli da pariraju i slabijim ekipama od branioca titule, pa će narednu šansu da poprave utisak imati 28. decembra u Areni protiv Virtusa iz Bolonje.

Prvo poluvreme proteklo je u potpunoj inicijativi Madriđana, koji su početkom druge četvrtine stekli i 17 poena prednosti (38:21). Gotovo u svim elementima igre su bili bolji od crno-belih. Naročito sa unutrašnjih pozicija (13/18 iz igre). Beograđani, sa druge strane, dobro su parirali u skoku i do tada imali solidne procente za dva (11/19), ali su danak platili velikom broju izgubljenih lopti (10) i činjenici da nisu igrali dovoljno jaku odbranu nad Džananom Musom, koji je odlaska na odmor (48:36) postigao 16 poena uz svega jedan promašen šut iz igre.

Sa druge strane, osim Kabokla (12), gotovo da niko nije bio raspoložen u taboru Beograđana. Prva petorka crno-belih predvođena Panterom nije dala rezultata, pa je Obradović u trećoj četvrtini promešao karte ubacivši Nanelija i Smailagića na parket. Ali ni to nije popravilo sliku na terenu. Naprotiv... Real je ovu deonicu dobio 28:15 na krilima 12:0 serije u režiji Kampaca i Muse, kada su steklih velikih 69:44. A, ostatak utakmice protekao je u klasičnom "odrađivanju posla", gde su se sa klupe istakli Vukčević (12p) i Koprivica (11p). Partizan je tako zabeležio prvi poraz nakon devet vezanih pobeda u svim takmičenjima, odnosno još od utakmice sa Efesom u Istanulu (100:94) krajem novembra.

Listu strelaca Reala predvodio je Musa sa 23 poena, dok je najefikasniji na drugoj strani bio Kaboklo sa 18. Od ostalih članova prve petorke, Ledej je postigao 7 poena, Panter 4, Dožir 2, dok je Anđušić završio meč bez ikakvog učinka.