pre 16 minuta 09: 20
Partizan u (ne)mogući misiji: Crno-beli, u autsajderskoj koži, traže čudo u Madridu
Srpski tim gostuje Hetafeu u prvom delu odlučujućeg dvomeča za Ligu konferencije.
Košarkaši Partizana sutra od 20:30 časa dočekuju Real Madrid u Areni u sklopu 31. kola Evrolige. Crno-beli su sinoć pobedili Baskoniju i napravili veliki korak ka plej-inu, dok je španski tim posle dosta muke savladao Albu u Berlinu.
Željko Obradović protiv Baskonije nije mogao da računa na Zeka Ledeja, a sva je verovatnoća da će i sutra biti bez pomoći krilnog centra, ali bi i Real mogao da bude znatno oslabljen u Beogradu.
Naime, jedan od najboljih košarkaša španskog tima ove sezone, Džanan Musa, propustio je duel protiv Albe u prošlom kolu Evrolige. Zbog bolova u stomaku završio je u bolnici u Berlinu, pa nije mogao da pomogne saigračima protiv najgore ekipe u takmičenju, a postoje dobre naznake da bi i sutra mogao da ostane kraj terena.
Musa ove sezone prosečno beleži 14 poena uz po dva skoka i asistencije u Evroligi. Protiv Partizana blistao je u prošlom duelu u Madridu, kada je postigao 23 poena i nema sumnje da bi njegov izostanak dosta olakšao posao crno-belima u revanšu.
Podsetimo, Partizan posle 30 odigranih kola ima učinak od 14 pobeda i 16 poraza, dok je Real na skoru 24-6.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
17.07.2026 15: 20
Real Madrid nastavlja sa formiranjem tima za novu sezonu, a najnovije pojačanje "kraljevskog kluba" je francuski košarkaš Timoti Luvavu-Kabaro.
17.04.2026 08: 00
Nije se Crvena zvezda proslavila u Madridu...
10.04.2026 10: 55
Madriđani su iz poslednjeg duplog kola izašli sa polovičnim učinkom poraz u Grčkoj i pobeda u Istanbulu. Ipak, rezultat je ostao u senci utiska da atmosfera na utakmicama više nije na nivou koji je godinama bio zaštitni znak evropske košarke.
20.02.2026 09: 48
Pored timskih sankcija, pojedinačne kazne takođe su izrečene. Matijas Lesor je dobio suspenziju za jednu utakmicu i novčanu kaznu od 8.000 evra zbog napada na Vejda Boldvina tokom istog meča.
pre 14 sati 18: 47
Panatinaikos je doživeo ozbiljan udarac pred početak nove sezone, pošto će jedan od najvažnijih igrača ekipe Kendrik Nan zbog povrede kolena propustiti početak takmičenja u Evroligi.
pre 20 sati 12: 41
Moguća je pozajmica...
19.08.2026 09: 01
"Rekao si zabranjenu reč..."
18.08.2026 11: 20
Plejmejker je u poodmaklim razgovorima sa Francuzima. Tim Tonija Parkera je pokazao veliko interesovanje za Vašingtona, a njegov dolazak mogao bi da bude jedno od zanimljivijih pojačanja pred novu evropsku sezonu.
Ostavite komentar