Đirona ljubmorno čuva prvo mesto: Alaves bez šansi na "Montiliviju"

18.12.2023 22:57
Fudbaler Đirone, Portu Guliver/Bagu Blanco
Fudbaler Đirone, Portu

Uprkos tome što je bila oslabljena ne igranjem Viktora Cigankova, Đirona je uspela da upiše novu pobedu u poslednjoj utakmici 17. kola La Lige. Na "Montiliviju" je pao Alaves 3:0 (2:0).

Aktuelni lider španske lige je bolje otvorio utakmicu i diktirao tempo. Mićelovi momci su sve vreme držali loptu u nogama i tako dolazili do prilika za pogodak. Najbolji strelac ekipe, Artem Dovbik je iskoristio jednu u 28. minutu kada je nakon odbitka glavom smestio loptu u mrežu protivnika. Precizan je bio i Portu u 42. minutu kada je sa ivice kaznenog prostora šutirao u dalji ugao Antonija Sivere.

Drugo poluvreme nije donelo nikakvu promenu na terenu. Domaćin je nastavio da napada, što im je donelo jedanaesterac u 59. minutu. Dovbik je preuzeo odgovornost i doneo prednost od tri gola pogotkom sa "bele tačke".

Đirona se nakon 17 odigranih kola nalazi na prvom mestu La Lige sa 44 osvojena boda, dva više od madridskog Reala. Alaves je ostao na 13. poziciji sa 16 bodova.