(VIDEO) Matija Nastastić zatresao mrežu Alavesa: Majorka stigla do remija golom srpskog defanzivca

Autor: Aleksa Janković

24.02.2024 20:29
Fudbaler Majorke, Matija Nastastić Guliver/Cesar Cebolla
Fudbaler Majorke, Matija Nastastić

Fudbaleri Majorke odigrali su nerešeno na gostovanju sa Alavesom 1:1 (0:0) u 26. kolu španske La Lige. Gosti sa Balearskih ostrva su do boda stigli zahvaljujući golu Matije Nastasića u poslednjim minutima utakmice.

U prvom delu igre nije bilo previše prilika. Domaćin je imao posed lopte, dok je Majorka imala više šuteva ka golu. Na pauzu se na kraju otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvreme je donelo nešto više uzbuđenja. Alaves je golom Karlosa Benavideza stigao do prednosti u 76. minutu. Delovalo je da će tim Luisa Garsije stići do sva tri boda, ali je njihove planove poremetio Matija Nastastić. Srpski reprezentativac je nakon gužve u šesnaestercu bio na pravom mestu i smesitio loptu u mrežu protivnika u 88. minutu.

Majorka je remijem ostala na 16. poziciji sa 24 osvojena boda, dok se Alaves nalazi na 12. mestu sa 29.