Nova pobeda Đirone: Stuani u nadoknadi doneo trijumf Kataloncima nad Betisom

31.03.2024 18:20
Fudbaler Đirone, Kristijan Stuani Guliver/Sergio Ruiz
Fudbaler Đirone, Kristijan Stuani

Fudbaleri Đirone su savladali Betis 3:2 (1:1) u 30. kolu La Lige. Katalonci su tako nastavili sa dobrim rezultatima i na putu su da osiguraju finiš među četiri najbolje ekipe u Španiji i igranje u Ligi šampiona naredne sezone.

Duel je otpočeo bez većih šansi na obe strane. Za nijansu bliže golu je bio domaćin, a to se najbolje videlo u 35. minutu kada je dosuđen jedanaesterac za Đironu. Odgovornost je preuzeo Dovbik i preciznim udarcem savladao Ruija Silvu. Gosti iz Andaluzije su uspeli da stignu do izjednačenja do kraja prvog dela igre preko Vilijana Žoze u četvrtom minutu nadoknade.

Ekipa iz Katalonije je bolje otvorila drugo poluvreme i ponovo stigla do prenodsti golom Dovbika. Ukrajinac je u 65. minutu na asistenciju Portua zatresao mrežu. Izabranici Manuela Pelegrinija su se opet vratili u meč pogotkom Vilijana Žozea, ovog puta u 78. minutu. Delovalo je da će obe ekipe osvojiti po bod, ali tako nije mislio i Kristijan Stuani. Španac je ušao u 82. minutu u igru sa klupe, a u 92. je postigao gol za pobedu domaćina.

Đirona je ostala na trećoj poziciji, a sada ima 65 osvojenih bodova. Betis sa druge strane zauzima sedmo mesto sa 42.