Neosvojiva tvrđava "Benito Viljamarin": Ni moćna Đirona nije mogla do trijumfa protiv Betisa

21.12.2023 21:04
Fudbaleri Real Betisa Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Fudbaleri Real Betisa

"Benito Viljamarin" je ostao neosvojiva trvđava i nakon što je u goste stigla prvoplasirana ekipa prvenstva. Real Betis i Đirona su odigrali nerešeno 1:1 (0:1) u 18. kolu španske La Lige.

Da ne drže slučajno lidersku poziciju, gosti su pokazali već u prvom poluvremenu gde su u potpunsti nametnuli svoj tempo igre. Uprkos tome, sevale su šanse na obe strane. Pogotka nije bilo sve do 39. minuta. Aitor Ruibal je bio neoprezan u šesnaestercu i napravio penal nakon starta nad Saviom. Artem Dovbik je još jednom bio nepogrešiv sa "bele tačke" i tako doneo prednost svom timu.

Drugi deo igre je doneo promene na terenu. Tim Manuela Pelegrinija ja preuzeo inicijativu, ali uprkos tome nisu uspevali da stvore ozbiljnije šanse koje bi ugrozile gol Đirone. Tako je bilo sve do 88. minuta kada je Herman Pecela iskoristio gužvu u kaznenom prostoru nakon kornera i fenomenalnim šutem savladao sunarodnika Paula Gazanigu.

Nakon ovog remija, Đirona je i dalje na prvom mestu, ali Real Madrid ima priliku da pobedom nad Alavesom preuzme lidersku poziciju. Sa druge strane Betis ostaje na sedmom mestu na tabeli La Lige.