Igra Grizman, igra i Atletiko: "Jorgandžije" nakon preokreta savladale Đironu

13.04.2024 16:05
Fudbaler Atletiko Madrida, Antoan Grizman Guliver/LGM Panoramic
Fudbaler Atletiko Madrida, Antoan Grizman

Fudbaleri Atletiko Madrida su savladali Đironu 3:1 (2:1) u 31. kolu španske La Lige. "Jorgandžije" su tako nastavile sa odličnim rezultatima kod kuće jer ove sezone na stadionu "Vanda Metropolitano" imaju svega dva poraza u svim takmičenjima.

Meć nije dobro započeo za domaćina, jer su gosti iz Katalonije stigli do prednosti već u četvrtom minutu preko Artema Dovbika. Ukrajinac je tako stigao do svog 17. pogotka u elitnom rangu španskom fudbala u ovoj sezoni. Ipak, Atletiko je preko Antoana Grizmana poravnao rezultat. Francuz je u 34. minutu bio precizan iz penala, a pred odlazak na odmor je Anhel Korea doneo potpuni preokret domaćinu.

Izabranici Dijega Simeonea su odmah na startu drugog dela igre stigli do novog pogotka, a u strelce se ponovo upisao Grizman. Do kraja je pobeda ekipe iz Madrida mogla da bude i ubedljivija, ali su propustili šanse koje su imali za još koji gol.

Atletiko se nakon ovog trijumfa nalzi na četvrtom mestu sa 61 osvojenim bodom, četiri manje od trećeplasirane Đirone.