Novak Djoković

Izvor: Tanjug

31.10.2023 15:09
Kecmanović vodio 2:0, propustio meč loptu i ispao: Ečeveri slavio u Parizu i zakazo duel sa Đokovićem MN Press

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković igraće protiv Argentinca Tomasa Martina Ečeverija u drugom kolu poslednjeg mastersa u Parizu.

Đoković je bio slobodan u prvom kolu, a Ečeveri je danas na startu takmičenja pobedio srpskog tenisera Miomira Kecmanovića 4:6, 7:6 (8:6), 6:4 u meču koji je trajao dva sata i 48 minuta.

Kecmanović je poveo 2:0 na startu prvog seta, a onda je držao prednost od dva gema do kraja ovog dela meča. U drugom setu viđena je velika borba, a oba tenisera su napravila po jedan brejk do rezultata 4:4. Igralo se potom gem za gem, a Kecmanović je u taj-brejku pri vođstvu od 6:5 imao meč loptu. Međutim, Ečeveri je potom osvojio tri uzastopna poena i drugi set je u taj-brejku dobio sa 8:6.

Argentinac je u trećem setu poveo 2:0, ali je Kecmanović izjednačio na 2:2. Ečeveri je u petom gemu napravio novi brejk, a onda je sačuvao prednost do kraja seta i zasluženo je stigao do pobede.

Đoković i Ečeveri su igrali ove godine na mastersu u Rimu, a srpski teniser je slavio 7:6 (7:5), 6:2.