Evroliga

(KRAJ) Armani savladao Partizan u Milanu i zadržao šanse za plej-of

09.03.2023 22:19
(KRAJ) Armani savladao Partizan u Milanu i zadržao šanse za plej-of MN Press

Posle pobede nad Virtusom u Bolonji, košarkaši Partizana večeras završavaju mini turneju u Italiji, gde od 20:30 gostuju Armaniju u Milanu u meču 28. kola Evrolige.

Crno-beli dočekuju ovaj susret na sedmom mestu tabele sa 15 pobeda i 12 poraza, dok je Armani na 14. poziciji sa učinkom 11-15 i bez velikih prilika za plasman u plej-of.

Sa druge strane, srpski tim ima daleko veće šanse i prema određenim propozicijama, tri pobede dele izabranike Željka Obradovića od plasmana u Top 8, ali je do kraja regularnog dela ostalo još šest utakmica, pa je još uvek rano za proračune.

Ovo će biti njihov drugi duel ove sezone, a u prvom susretu Armani je slavio u Beogradu 80:75.

Armani - Partizan 76:62

/13:19, 17:10, 19:17, 27:16/

Dvorana: Mediolanum forum. Sudije: Olegs Latiševs (Letonija), Emilio Peres (Španija), Hju Tepenije (Francuska)

Olimpija Milano: Dejvis 14, Tomas, Luvavu, Pengos 10, Tonut 4, Meli 9, Beron 14, Nejpir 10, Riči 4, Šilds, Hajns 4, Vojtman 7.

Partizan Mozzart Bet: Vukčević, Ledej 7, Avramović 4, Panter 15, Smailagić 2, Papapetru 3, Egzum 10, Naneli 10, Lesor 11, Trifunović, Anđušić, Madar.

(UŽIVO) Armani - Partizan

09.03.2023. 22:38

Kraj utakmice: Poraz Partizana, Armani slavio 76:62

Partizan je platio danak lošoj igri u finišu treće i početkom poslednje četvrtine, kada je rival napravio 15:0 seriju i odlučio pitanje pobednika. Armani je na kraju slavio 76:62 i zabeležio šestu uzastopnu pobedu u Evroligi ove sezone i sa 12. trijumfa do sada, zadržao teoretske šanse za Top 8.

09.03.2023. 22:32

38. MINUT: Čeka se poslednji zvižduk

Do kraja utakmice ostalo je još dva minuta, a prema svemu sudeći mini turneju po Italiji, košarkaši Partizana završiće sa polovičnim učinkom. Pre dva dana pao je Virtus u Bolonji, čiju sudbinu verivatbi neće doživeti Armani, koji je zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini stigao na prag pobede - 71:60.

09.03.2023. 22:25

36. MINUT: Armani pred pobedom

Egzum ponovo preuzima ulogu lidera i vezuje pet poena, ali je Beron na isteku narednog napada pogodio trojku, da bi posle promaša crno-belih, Dejvis bio siguran ispod koša (65:51). Egzum je zatim realizovao oba bacanja i osim njega, niko nije raspoložen od gostiju u poslednjoj četvrtini, 67:54, Armani pred pobedom u Milanu.

09.03.2023. 22:17

34. minut: Dvocifrena prednost domaćina, Partizan u problemu

Utakmica polako ide na stranu Armanija, koji u ovim trenucima u potpunosti kontroliše dešavanja na terenu. Crno-beli doživljavaju istu sudbinu kao i u "večitom derbiju" protiv Zvezde. Padaju po terenu, gube lopte, maše otvorene šuteve, a naročito posustaju u odbrani, 60:48 za ekipu iz Milana.

09.03.2023. 22:12

32. MINUT: Nejpir podigao samopuzdanje Armanija

Trojka Nejpira u poslednjoj sekundi treće četvrtine podigla je samopouzdanje Armaniju, koji je postigao šest poena u nastavku i napravio 10:0 seriju za najveću prednost na utakmici (55:46). Partizan posustaje, Obradović traži tajm-out. Crno-beli i dalje bez poena u ovoj deonici.

09.03.2023. 22:03

Kraj treće četvrtine: Armani vodi 49:46

Papapetru pogađa jedno bacanje i prekida mini seriju Armanija, koji je u režiji Pangosa i Dejvisa vezao pet poena (45:44). Ušli smo u penal završnicu. Smailagić je realizovao oba penala, dok je Beron na drugoj strani bio polovičan (46:46). Nejpir uz zvuk sirene pogađa sa distance i donosi Armaniju +3 pred odlučujućih 10 minuta (49:46).

09.03.2023. 21:57

28. MINUT: Veliki broj izgubljenih lopti na obe strane

Beron je na kratko poravnao rezultat (38:38), Ledej je zatim realizovao 2+1, da bi Vojtman smanjio na 41:40. Obe ekipe dosta greše u ovim trenucima. Crno-beli imaju 13 izgubljenih lopti, a domaćin dva manje. Uz to Armani ima 10 asistencija, pet više od Beograđana, dok je odnos skokva na strani Partizana (17:10). Panter pogađa trojku, ali Pangos uzvraća istom merom na drugoj strani. Egal u Milanu, 43:43.

09.03.2023. 21:46

24. MINUT: Egal u Italiji

Vojtman raspoložen na startu drugog poluvremena, vezao je pet poena za domaćina, ali je ubrzo stigao odgovor crno-belih, koji preko Pantera dolaze do novog vođstva (36:35). Egzum je napravio treću ličnu grešku, pa mora na klupu, Riči je polovičan sa penala (36:36), dok Naneli na drugoj strani gazi liniju za tri poena, ali lopta ulazi u koš (38:36).

09.03.2023. 21:21

Kraj prvog poluvremena, Armani vodi 30:29

Izgubio je Partizan sigurnost u svoj šut, čemu u prilog govori činjenica da crno-beli nisu pogodili koš iz igre u ovoj deonici punih šest minuta! To je itekako uticalo na samopuzdanje rivala, koji je ovu četvrtinu dobio 17:10 i na odmor otišao sa poenom prednosti (30:29).

09.03.2023. 21:12

17. MINUT: Crno-beli greše, Armani se budi

Partizan se muči u ovim trenucima, olako gube lopte (7), što koristi domaćin i serijom 6:0 prilazi na posed zaostatka (23:25). Beograđani nisu postigli koš puna tri minuta, a u promašajima su se smenjivali Madar, Panter, Naneli... Utisak je da crno-beli previše srljaju u ovim momentima, a njihove loše odluke dale su krila igračima Armanija, koji upravo stižu do izjednačenja, poenima Napijera (25:25).

09.03.2023. 21:03

14. MINUT: Armani se muči sa distance

Druga deonica počinje poenima Ledeja iz teške situacije, da bi nakon koša Hajnsa, još jednom Ledej bio siguran sa poludistance (23:15). Partizan se oslanja na šut za dva poena (9/13), dok domaćin traži rešenja za tri poena (2/10), ali ih šut 6.75m za sada slabo služi. Partizan vodi 25:17.

09.03.2023. 20:55

Kraj prve četvrtine: Partizan vodi 19:13

Partizan je na krilima Pantera bio pred dvocifrenom prednošću (10:2), ali je domaćin uhvatio ritam u finišu deonice. Lesor je najpre ostavljen ispod reketa, gde beleži atraktivno zakucavanje, a onda u narednom napadu dolazi do novih poena (14:6). Beron uzvraća na drugoj strani terena, samo da bi Naneli pogodio trojku (17:8). Dejvis i Riči zatim vezuju pet poena, a Panter u finišu četvrtine postavlja "konačnih" 19:13. Armani ima 4/16 šut iz igre, a crno-beli 8/14.

09.03.2023. 20:47

7. MINUT: Partizan bio pred dvocifrenom razlikom

Armani ima očajan šut iz igre (1/9), dok je Partizan bolji u tom segmentu (4/6), pa i ne čudi činjenica da se crno-beli nalaze pred dvocifrenom razlikom (10:2). Meli je zatim bio polovičan sa penala, da bi nakon serije promašaja na obe strane, Nejpir pogodio trojku (10:6) i smanjio prednost crno-belih.

09.03.2023. 20:41

4. MINUT: Bolji start Beograđana

Puna dva minuta nije bilo poena na utakmici, a sušni period prekinuo je Panter za 2+1. Armani nastavlja da traži svoju igru, a kapiten crno-belih donosi nove poene Beograđanima (5:0). Vojtman se potom upisuje u listu strelaca, samo da bi Panter ponovo pogodio sa poludistance (7:2). On je postigao sve poene za crno-bele, koji igraju odlično na obe strane terena za sada.

09.03.2023. 20:32

1. MINUT: Počeo je susret u Milanu, navijači ponovo uz Partizan

Sve je spremno za početak utakmice u Milanu, gde crno-beli ponovo imaju veliku podršku srpskih navijača. Partizan se odlučio za petorku koju čine Vukčević, Avramović, Panter, Naneli i Lesor, dok se Etore Mesina odlučio da startuje meč sa Nejpirom, Šildsom, Vojtmanom, Beronom i Melijem. Prvi posed ima domaćin.

09.03.2023. 20:11

Rođendanska torta za Obradovića u Milanu

Uoči početka meča u Milanu, Željko Obradović je obeležio rođendan u krugu svojih igrača, koji će večeras u Mediolanum forumu imati još jedan motiv viška.

09.03.2023. 20:08

Atmosfera iz Beograda u prvom susretu ovih ekipa

09.03.2023. 20:04

Trener Armanija: Neće biti lako protiv verovatno najbolje ekipe u Evropi

"Partizan je verovatno najbolji tim u celoj Evroligi trenutno, što pokazuje i pozicija na tabeli. Imaju ogromno samopouzdanje posle pobede u Bolonji. Očigledno, imaju sjajnog trenera, sa jasnim pravilima, mnogo atletskih igrača, mnogo šutera na svakoj pozicji, počevši od Kevina Pantera i Zeka Ledeja. Odbrana visokog intenziteta će biti ključna za nas, a jednako bitno je i da kontrolišemo skokove protiv najboljeg ofanzivnog skakača lige Matijasa Lesora. Mi napredujemo i želimo to da nastavimo. Odigrali smo dobro u Valensiji, a i protiv Partizana moramo biti još bolji da bismo pobedili."

09.03.2023. 20:02

Obradović zaboravio meč u Bolonji

"Moramo što pre da zaboravimo ovo što je bilo u Bolonji i da se okrenemo utakmici u Milanu. Oni su ekipa koja je u ovom trenutku verovatno u najboljoj formi od svih timova u Evroligi i za tu utakmicu moramo da se pripremimo na najbolji mogući način."