• najnovije
UEFA Liga konferencije

03.08.2023 21:52
(KRAJ) Vojvodina – APOEL 1:2: "Lale" se oprostile od Evrope, Kiprani nastavljaju put ka Ligi konferencije MN Press

Kiparski APOEL je u Novi Sad došao sa prednošću od 2:1, ali Vojvodina veruje da će pred svojim navijačima na "Karađorđu" (20.00, TV Arena Premium 1) uspeti da savlada rivala i plasira se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije, gde je potencijalno čeka bolji iz duela Vorskla - Dila Gori.

Trener Radoslav Batak je najavio ofanzivu od starta i na teren je poslao takav i sastav, sa Barajem, Vukićem i Čumićem u oštrici napada, te Zukićem i Urošem Nikolićem iz drugog plana. Na klupi je ostao tek oporavljeni Filip Malbašić, koji je preskočio prvi duel na Kipru zbog povrede mišića.

Sa druge strane i Rikardo sa Pinto je održao reč i poslao najboljih 11 sa težnjom da ne brani prednost već da igra "kao da je 0:0". Sigurno najviše očukuje od opasnog Kvilitaje, koji je bio strelac u prvom meču.

Vojvodina - APOEL 1:2 (1:1)

Stadion: "Karađorđe"
Sudija: Vitalijs Spasjonikovs (Litvanija).
Strelci: Zukić u 37. za Vojvodinu, a Sarfo u 27. i Efrem u 74. minutu iz penala za APOEL.

VOJVODINA: Carević – Jeličić (od 86. Vukčević), Traore, Crnomarković, Lazarević (od 86. Bjeković) – Milosavljević, U. Nikolić (od 77. Radulović), Zukić – Baraj (od 77. Ivanović), Vukić (od 62. Malbašić), Čumić.

APOEL: Belec – Čibake, Krespo, Dvali, Sušić – Kostadinov, Gomes (od 84. Vilafanez), Sarfo (od 68. Petrović) – Vilson (od 60. Efrem), Kvilitaja (od 84. Tomane), Fetfacidis (od 68. Gavriel).

(UŽIVO) Vojvodina - APOEL

03.08.2023. 21:52

Kraj meča, pobeda APOEL-a i eliminacija Vojvodine

APOEL je rutinski priveo meč kraju i prošao sasvim zasluženo u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije. Šteta za Novosađane koji su potpuno potonuli u drugom delu susreta, nisu napravili nijednu priliku za gol.

03.08.2023. 21:44

85. minut: Vojvodina se polako oprašta od Evrope

Kiprani vode, drže sve konce igre pod kontrolom, Vojvodina ne može da uzvrati i polako se oprašta od Evrope. Možda bi neki gol mogao da preokrene situaciju, ali domaćin nije šansu stvorio u drugom delu.

03.08.2023. 21:33

74. minut: GOOOL! APOEL vodi 2:1, Efrem strelac sa bele tačke

Pročitao je golman Carević stranu, ali nije uspeo da taustavi snažan udarac Efrema. APOEL se približio trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije.

03.08.2023. 21:31

73. minut: penal za APOEL

Prošao je Kvilitaja po levoj strani, Traore je uklizao i loptu ga je pogodila u odručenu ruku. Penal za APOEL.

03.08.2023. 21:28

70. minut: Nema prilika na "Karađorđu", vreme saveznik Kiprana

Umrtvili su Kiprani igru, Vojvodina kao da nema igrača koji bi napravio razliku i povukao ekipu u napadačke akcije. Ušao je i Radoslav Petrović u timu gostiju da dodatno pojača vezni red i sačuva Beleca od opasnosti.

03.08.2023. 21:18

60. minut: Vojvodina i dalje bezopasna

Prolazi vreme, Vojvodina je uspela da uspostavi ravnotežu, ali je bezopasna. Moraće uskoro da počnu da rizikuju, jer su još u zaostatku.

03.08.2023. 21:08

50. minut: Kiprani opasniji u nastavku

Dominacijom Kiprana počeo je drugi deo meča. Očigledno je da su naučili lekciju s kraja prvog dela, ponovo konotrlišu sredinu terena, a samim tim i meč. Nema prilika, ali Vojvodina se brani u ovom delu susreta.

03.08.2023. 21:04

Počeo je drugi deo meča, nema izmena

Nema izmena u sastavima, počeo je drugi deo, Vojvodini nedostaje gol bar za produžetke.

03.08.2023. 20:48

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog dela, Sarfo je doneo prednost APOEL-u, ali posle izjednačenja Zukića Novosađani su mogli i do preokreta još u prvom delu meča. Kiprani i dalje imaju prednost donešenu sa prvog susreta.

03.08.2023. 20:45

45. minut: Ofanziva Vojvodine, dve odbrane Beleca

Vojvodini je pripao finiš prvog dela. Posle gola Zukića, Novosađani su bili u potpunoj ofanzivi, ali je golman Vid Belec odbranio prvo udarac Crnomarkovića, pa i Zukića.

03.08.2023. 20:38

37. minut: GOOOL! Vojvodina izjednačava na 1:1, strelac Zukić

Dejan Zukić je postigao gol nade za Novosađane i na Kipru, ali i na "Karađorđu". Posle akcije Čumića, kapiten Vojvodine je sa sedam metara poslao loptu dijagonalom u mrežu.

03.08.2023. 20:30

29. minut: Veliki promašaj Čumića

Imao je Nikola Čumić priliku da odmah uzvrati, ali sa nekoliko metara pogodio je u nogu golmana Vida Beleca. Šteta, bila je ovo prva prilika Novosađana na meču.

03.08.2023. 20:28

27. minut: GOOOL, vodi APOEL 0:1, strelac Sarfo

APOEL kao na Kipru prvi stiže do prednosti. Čebake je lako prošao tri prepreke po levoj strani, poslao je povratnu loptu na 16 metara odakle je usamljeni Sarfo pogodio donji ugao golmana Carevića. "Lale" su u problemu, rival ima dva gola prednosti ukupno.

03.08.2023. 20:23

25. minut: Novosađani ne mogu da probiju odbranu rivala

Ne mogu igrači Vojvodine da probiju odbranu Kiprana, koji biolje kontrolišu sredinu terena. Pokušavaju "lale" najčešće da naprave neku situaciju preko krila, bila su dva centaršuta, ali bez konkretne završnice. Na drugoj strani Vilson je pokupao sa dvadesetak metara, bio je neprecizan.

03.08.2023. 20:12

15. minut: Kiprani kontrolišu meč

Gosti sa Kipra kontrolišu meč, Vojvodina ne uspeva da organizuje neki bolji napad, ali i ne dozvoljava gostima da budu opasni. Za sada defanziva Novosađana dobro funkcioniše.

03.08.2023. 20:08

8. minut: Dinamičan početak sa obe strane

Dinamično, ofanzivno se igra na obe strane. Vojvodina je iz prvog napada imala korner, ali je posle njega Belec uspeo da ukroti loptu. Novosađani su pokušavali presingom da dođu do prilike za tranziciju, ali za sada odbrana APEOL-a deluje solidno. Kvilitaja i Fetfacidis na drugoj strani pokušavaju da probiju odbranu srpskog tima, nisu uspeli da ugroze Carevića.

03.08.2023. 19:56

Počeo je meč u Novom Sadu

Počeo je revanš meč drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije, Vojvodina juri minus od jednog gola sa Kipra.

03.08.2023. 19:45

Pune se tribine "Karađorđa"

Pune se tribine "Karađorđa", zapadna je već dobro popunjena, tu su i neka dobro poznata imena, a među njima je i nekadašnji reprezentativac i igrač "lala", Miloš Krasić.

Ostavite komentar

Ten Hag moguće rešenje za Bajern: Pregovori su već započeti

pre 1 sat 08: 27

Selektor fudbalske reprezentacije Austrije, Ralf Ragnik je definitivno odbio "napade" Bajerna i potpuno je fokusiran na predstojeće Evropsko prvestvo u Nemačkoj, pa su se čelnici minhenskog kluba okrenuli drugim rešenjima u potrazi za naslednika Tomasa Tuhela. A jedno od njih je i aktuelni trener Mančester junajteda, Erik ten Hag.