20.08.2023 21:32
Barsa teškom mukom do bodova: Pedri i Tores tresli mrežu Kadiza za prvi trijumf Katalonaca u sezoni Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Barselona je teškom mukom na "Kamp Nou" uspela da dođe do prvog trijumfa u sezoni, pošto je u drugom kolu španske Primere savladala Kadiz 2:0 (0:0).

Katalonci su na otvaranju sezone remizirali sa Hetafeom u meču bez golova, a danas su u završnici preko talentovanog Pedrija i Ferana Toresa u samoj završnici osvojili bodove pred svojom publikom.

Mladi vezista je u 82. minutu iskoristio asistenciju daleko iskusnijeg Ilkaja Gundogana i da iz pada pogodi za veliku radsot domaćih navijača.

U 90. minutu je Barsa postigla i drugi pogodak, ali je Robert Levandovski bio u nedozvoljenoj poziciji, te je taj pogodak poništen i neizvesna završnica nije mogla biti izbegnuta.

Ipak, domaćin je u sudijskoj nadoknadi duplirao prednost i to preko rezerviste, Ferana Toresa. Pomalo zaboravljeni napadač je u 94. minutu odlično reagovao posle proigravanja Levandovskog i postavio konačan rezultat - 2:0.

Uprkos "uspehu" i velikoj radosti, ekipa Ćavija Ernandeza je trenutno miljama daleko od nivoa kome teži i nema sumnje da će morati nešto da menja ukoliko želi da se i ove sezone bori za trofeje.