Autor: Mateja Petković

19.05.2023 23:05
Kadiz korak bliži opstanku: Valjadolid izgubio u Andaluziji i primakao se zoni ispadanja Guliver/Felipe Mondino

Kadiz je na svom terenu zabeležio zlata vredna tri boda tako što je savladao Valjadolid u okviru 35. kola španske Primere.

Tim iz Andaluzije se sada domogao čak 14. mesta, ali je i dalje ostao na samo četiri boda, uz utakmicu više, od opasne zone, dok joj je Valjadolid na samo bod.

Oba pogotka za domaćina bila su delo Tea Bongonde i to u razmaku od svega sedam minuta. On je najpre u 69. minutu iskoristio asistenciju Antonija Lozana i pogodio za 1:0, dok je drugi gol dao sa bele tačke u 76. minutu i na taj način postavio konačan rezultat.

U narednom kolu Kadiz gostuje Viljarealu, dok će Valjadolid na svom terenu dočekati Barselonu.