Babić strelac u pobedi Almerije: Valensija ostala u zoni ispadanja

09.04.2023 20:28
Babić strelac u pobedi Almerije: Valensija ostala u zoni ispadanja Guliver/Antonio Pozo

Almerija je u 28. kolu španske Primere na svom stadionu upisala veoma važan trijumf protiv Valensije 2:1 (0:0), koji može biti ključan u borbi za opstanak, s obzirom na to da su pre ovog meča timovi imali isti broj bodova.

Veliku ulogu u ovom trijumfu imao je i srpski defanzivac, Srđan Babić, pošto je pored jako dobrog performansa u odbrani bio strelac gola u 58. minutu.

Prvi gol bio je delo Gonzala Melera u 49. minutu, nakon asistencije Samjuela Koste. Samo devet minuta kasnije, Lukas Robertone je proigrao Babića, koji se dobro snašao i pogodio za 2:0 u 58. minutu.

Valensija se nije predavala i tri minuta kasnije je uspela da smanji na 2:1 preko Samua Kastiljeha. Međutim, do kraja meča Almerija je zadržala vođstvo, pa na taj način osvojila veoma važna tri boda.

U narednom kolu Almerija gostuje Atletiko Madridu, dok će Valensija na svom stadionu dočekati Sevilju.