Autor: Mateja Petković

16.04.2023 23:07
Dmitrović bez primljenog gola u Valensiji: Sevilja slavila golovima Badea i Susa Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Sevilja je u gostima savladala Valensiju 2:0 (0:0) u okviru 29. kola španske Primere i na taj način došla do "ogromnih" bodova u borbi za opstanak. Strelci za ekipu Hozea Luisa Mendilibara bili su Loik Balde i Suso, dok je srpski golman Marko Dmitrović zadržao mrežu netaknutom.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a prvi smo videli u 55. minutu. Defanzivac Sevilje, na pozajmici iz Rena, Loik Bade, se odlično snašao pred golom domaćina i pogodio za 1:0.

Valensija se sedam minuta nakon toga ponadala da bi mogla da dobije jedanaesterac, jer je Samu Kastiljeho oboren u kaznenom prostoru Sevilje. Međutim, sudija Del Sero Grande je nakon asistencije iz VAR sobe potvrdio da penala neće biti.

Konačan rezultat postavio je Suso u 75. minutu. Gonsalo Montijel je na sjajan način proigrao svog napadača, koji je bio na pravom mestu i bez problema zatresao mrežu.

Da stvari budu gore po domaćina dodatno je doprineo Ilaih Moriba. Naime, defanzivac rođen 2003. godine je zbog jednog grubog starta zaradio direktno isključenje, odnosno svoj drugi crveni karton u sezoni, što znači da će Valensija neko naredno vreme biti primorana da igra bez njega.