Valensija pala u Kadizu: "Slepi miševi" na dva boda od zone ispadanja

Autor: Mateja Petković

30.04.2023 16:30
Valensija pala u Kadizu: "Slepi miševi" na dva boda od zone ispadanja Guliver/Antonio Pozo

Kadiz je na svom stadionu savladao Valensiju 2:1 (1:0) u okviru 32. kolu španske Primere i na taj način osvojio tri veoma važna boda u borbi za opstanak u elitnom rangu.

Vodeći pogodak postignut je krajem prvog poluvremena, kada je Gonzalo Eskalante u 38. minutu iskoristio asistenciju Rubena Sabrina i zatresao mrežu gostiju.

Prednost je udvostručena u 46. minutu. Alfonso Espino je asistirao Serhiju Gvardioli, a ovaj pogodio za 2:0.

Valensija je samo pet minuta kasnije uspela da smanji na 2:1 preko Samuela Lina u 51. minutu, ali do kraja nije mogla do izjednačenja.

Kadiz se sada popeo na 14. mesto, dok je Valensija na 17. i samo je dva boda dele od zone ispadanja.