Kadiz korak bliže opstanku: Betis nemoćan na "Benito Viljamarinu"

09.04.2023 18:26
Kadiz korak bliže opstanku: Betis nemoćan na "Benito Viljamarinu" Guliver/Cordon Press

Kadiz je danas napravio veliki korak ka opstanku s obzirom na to da je na stadionu "Benito Viljamarin" savladao Betis sa 2:0 (1:0) u okviru 28. kola španske Primere.

Izabranici Manela Pelegrinija jesu bili favoriti, na papiru, pre početka meča, ali se taj status pormenio nakon prvog, a posebno nakon drugog crvenog kartona koji su zaradili.

Najpre je iskusni Serhio Kanales zbog prekršaja nad Rubenom Sobrinom kao poslednji igrač odbrane morao da napusti teren u 38. minutu, od kada je Kadiz preuzeo inicijativu.

Vodeći pogodak gosti su postigli u 53. minutu i to iz jedanaesterca. Huan Miranda je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudija Giljermo Kvadra Fernandez je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Ruben Alkaraz i bio siguran za 1:0.

Samo šest minuta kasnije, vođstvo je udvostručeno. Teo Bongonda je u 59. minutu uposlio Krisa Ramosa, koji se dobro snašao i pogodio za konačnih 2:0.

Međutim, to nije bio kraj loših vesti za Pelegrinija. Naime, Aitor Ruibal je u 60. minutu zaradio direktno isključenje kada je udario Falija u lice.

Betis u narednom kolu na svom stadionu dočekuje Espanjol, dok će Kadiz ugostiti Real Madrid.