Sjajni Dijego Lopez osvojio Kadiz i vratio Valensiju u trku za Evropu

14.01.2024 18:21
Slavlje igrača Valensije Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz
Slavlje igrača Valensije

Sa tri uzastopne pobede Valensija se vratila u trku za plasman u Evropu! Golovima Uga Dura i Dijega Lopeza, "slepi miševi" su kao gosti pobedili Kadiz 4:1 (1:1) i stigli na samo tri boda "minusa" za šestoplasiranim Sosijedadom posle 20. kola Primere La Lige.

Meč je bio poprilično izjednačen, domaćin je želeo da prekine dugu serijhu bez pobede od čak 15 mečeva, ali su gosti imali dobru realizaciju. Dijego Lopez je sjajno prošao po desnoj strani, poslao pravovremeni povratni pas ka Duru koji je doneo prednost već u uvodnim minutama meča. Domaćin je stigao do izjednačenja sa penala. Alkaraz je prvo izveo slobodan udarac, lopta je pogodila nekog u ruku u žiuvom zidu, a isti igrač je bio precizan sa 11 metara.

Imali su domaćini priliku da naprave prokret, Aleho nije imao ni sreće, a onda je Valensija pokazala koliko je opasna iz kontre, a koliko je brz Dijego Lopez. Primio je dubinski pas, krenuo prema golu i onda rutinski realizovao kontru. Pokušao je domaćin da se spasi poraza, ali igrač utakmice Dijego Lopez je drugom asistencijom na meču, ovog puta za Gueru stavio tačku na trijumf Valensije, koji je potvrdio Vaskez u osmom minutu nadoknade.