Valensija slavila u Elčeu: "Slepi miševi" konačno trijumfovali na strani

Autor: Mateja Petković

23.04.2023 16:20
Valensija slavila u Elčeu: "Slepi miševi" konačno trijumfovali na strani Guliver/Cordon Press

Fudbaleri Valensije su slavili u Elčeu 2:0 (2:0) u okviru 30. kola španske Primere i tako sačuvali svoje nade za opstanak u eliti, dok je odavno prežaljeni domaćin svestan da će se naredne sezone takmičiti u drugom rangu.

Interesantno je da "slepi miševe" pre ovog trijumfa, nisu slavili na gostujućem meču u prvenstvu na čak deset vezanih utakmica.

Izabranici Rubena Barahe su dobro ušli u meč i sve je bilo rešeno nakon prvih 45 minuta. Vodeći pogodak su postigli u 19. minutu, kada je Edinson Kavani uposlio Samuela Lina koji se dobro snašao i zatresao mrežu.

Vođstvo je udvostručeno u 42. minutu autogolom Gonsala Verdua. Gosti su bili u kontri i Hoze Luis Gaja je poslao oštru loptu sa boka, a defanzivac Elčea ju je smestio u sopstveni gol.

U narednom kolu Valensija na svom terenu dočekuje Real Valjadolid, dok će Elče gostovati Selti u Vigu.