Autor: Mateja Petković

29.04.2023 20:30
Het-trik Benzeme protiv Almerije: Real ubedljivo slavio, Francuz ušao u istoriju Primere Tanjug/AP Photo/Pablo Garcia

Real Madrid je na "Santjago Bernabeu" upisao ubedljiv trijumf protiv Almerije 4:2 (3:1) u okviru 32. kola španske Primere. Igrač utakmice je bez dileme bio Karim Benzema, koji je u prvom poluvreme kompletirao het-trik.

Naime, francuski napadač se upisao u istoriju, pošto je postao tek četvrti najbolji strelac La lige u istoriji. Ispred njega je do danas bio čuveni meksički napadač Ugo Sančez, takođe fudbaler Reala.

Prvi pogodak Benzema je postigao u petom minutu posle asistencije Vinisijus Žuniora. Samo 12 minuta kasnije Rodrigo se našao u ulozi asistenta, a Benzema je drugi put zatresao mrežu. Het-trik je kompletirao u 42. minutu sa bele tačke. Lukas Vaskez je oboren u 42. minutu i sudija Giljermo Kvadra Fernandez je dodelio jedanaesterac Realu, koji je u gol pretvorio upravo Benzema.

Međutim, u nadoknadi prvog dela Lazaro je doneo tračak nade Almeriji. Largi Ramazani je centrirao sa desnog boka, a talentovani napadač je glavom savladao Tiba Kurtou i smanjio na 3:1.

Ipak, samo dva minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Realu da i definitivno reši pitanje pobednika. Dani Sebaljos je u 47. minutu uposlio Rodriga, koji se dobro snašao i pogodio za 4:2. Uspeli su gosti da smanje na 4:2 u 61. minutu preko Lukasa Robertonea, ali do kraja nisu napravili ozbiljniju šansu i sva tri boda su ostala u Madridu.