05.11.2023 10:32
Primera La Liga na Areni: Rajo Valjekano od 2000. godine nije ostaoi neporažen na "Bernabeu" Twitter/RayoVallecano

Rajo Valjekano stiže na "Santijago Bernabeu", na noge Real Madridu sa jednom lepom serijom od sedam mečeva bez poraza u Primeri La Ligi (21.00, TV Arena 1 Premium). Tim trenera Fransiska Vilčeza deluje dobro, homogeno, može da iznenadi svakog rivala, ali večeras će pokušati da prekine niz poraza od Reala na "Bernabeu" koji traje od 2000. godine.

U te 23 godine, Real je nanizao 11 uzastopnih pobeda nad gradskim rivalom, 2015. godine pobedio je čak 10:2! Rajo Valjekano je prošle sezone iznenadio Real na svom terenu, slavio je 3:2, a i 2019. godine srušio je gradskog rivala "minimalcem" (1:0). Gosti su kompletni, kod Reala neće biti Kurtoe, Militaoa i Čuamenija, Sebaljosa i Mendija. Ipak, Madriđani žele pobedu kako bi se ponovo izjednačili na čelu tabele sa Đironom.

Alaves dočekuje od 14.00 časova u prvom nedeljnom susretu 12. kola Primere La Lige Almeriju, jedinu ekipu bez pobede u dosadašnjem delu šampionata. Novi trener Gaizka Garitano nada se da će konačno proraditi napad njegovog tima, mada će izvesno do kraja sezone biti bez udarnog napadača Luisa Suareza koji je slomio potkolenicu. Nema ni Konea, Sviderskog, možda će minute i u Primeri dobti Marko Milovanović. Nekadašnji napadač Partizana je u Kupu protiv Talavere postigao pogodak u pobedi od 2:0.