20.08.2023 00:29
Belingem dvostruki strelac u pobedi Reala nad Almerijom: Madriđani slavili nakon preokreta! AP Photo/Fermin Rodriguez

Real Madrid ostvario je i drugu pobedu u novoj sezoni La lige. Posle trijumfa nad Bilbaom kod kuće, izabranici Karla Anćelotija upisali su nova tri boda, savladali su i Almeriju, ovaj put na gostujućem terenu - 3:1 (1:1).

Junak Madriđana ponovo je bio Džud Belingem, koji je u prva dva kola već postigao tri gola. Ove večeri istakao se u ulozi dvostrukog strelca, ali i asistenta kod pogotka Vinisijusa Žuniora, kada je potvrđena pobeda gostiju.

Almerija je u ranoj fazi utakmice povela preko Aribasa. Ali, domaćini nisu dugo izdržali. Pod presijom Reala, poklekli su u 19. minutu kada je Belingem izjednačio na 1:1. Taj gol, ujedno je izazvao dosta polemike, pa je u jednom trenutku i VAR morao da reaguje, pošto je delovalo da je Belingem u začećku akcije, loptu primirio rukom, a ne ramenom. Ali, je napredna tehnologija otklonila sve sumnje.

Na 2:1, reprezentativac Engleske povisio je u 60. minutu posle sjajnog centaršuta Tonija Krosa. Nemac je sa levog boka proigrao Belingema, koji je do lopte stigao pre golmana... Real je posle preokreta zadržao visok tempo, a sve je bilo rešeno u 73. minutu, kada je Vinisijus evrogolom postavio konačnih 3:1.