Atletiko slavio uz dosta muke: Antoan Grizman dvostruki strelac protiv Almerije

Autor: Mateja Petković

16.04.2023 20:48
Atletiko slavio uz dosta muke: Antoan Grizman dvostruki strelac protiv Almerije Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Atletiko Madrid je današnjom pobedom nad Almerijom 2:1 (2:1) u 29. kolu španske La lige nastavio uspešan niz i vezao šesti trijumf za redom. Sva tri gola postignuta su u prvih 45 minuta, ali je u završnici meča gost mogao i do izjednačenja.

Velike zasluge za ova tri boda idu na račun francuskog ofanzivca, Antoana Grizmana, koji je danas bio dvostruki strelac. On je u petom minutu iskoristio asistenciju Anhela Koree i pogodio za 1:0.

Međutim, pola sata kasnije usledilo je izjednačenje. Defanzivac Atletika, Hoze Maria Himenez je bio neoprezan u sopstvenom šesnaestercu, te je postigao autogol u 37. minutu.

Samo šest minuta nakon toga Grizman je vratio vođstvo domaćima. Janik Fereira Karasko je u 43. minutu uposlio Francuza, koji se dobro snašao i zatresao mrežu Almerije.

U drugom poluvremenu se Simeoneova ekipa dosta mučila, ali je na kraju ipak zadržala vođstvo. U 89. minutu je sudija Eskuderos imao dilemu da li da pokaže na belu tačku u korist gostiju, ali se uz sugestije iz VAR sobe odlučio da to ne uradi.

Srpski fudbaler, Srđan Babić, je sa kapitenskom trakom na ruci predvodio Almeriju, a na terenu je proveo čitavih 90 minuta.