Remi Madriđana u Almeriji: Atletiko kompromitovao mesto na tabeli

24.02.2024 23:00
Fudbaleri Atletiko Madrida Twitter/Atlético de Madrid
Fudbaleri Atletiko Madrida

Kiks Atletiko Madrida u Almeriji. Posle poraza od Intera u Ligi šampiona, ekipa Dijega Simeonea "okliznula" se i protiv naslabijeg tima u domaćem prvenstvu - 2:2 (1:1).

Imali su Madriđani prednost u dva navrata, ali, na kraju, nisu uspeli da dođu do celog plena. Almerija se junački držala i zahvaljujući dvostrukom strelcu Luki Romeru i golmanu Luisu Makimijanu, uspela treći meč u nizu da ostane neporažena.

Atletiko je poveo u ranoj fazi utakmice preko Anhela Koreje. Romero je poravnao rezultat u 27. minutu, da bi nakon pogotka Rodriga de Paula početkom drugog poluvremena, napadač Almerije postavio konačnih 2:2  u 64. minutu.

Ekipa Dijega Simeonea nastojala je da dođe do celog plena u nastavku utakmice. Konstantno je vršila pritisak i napadala preko bokova, ali je falilo malo više koncentracije u završnici i još raspoloženih strelaca.

Madriđani su tako propustili dobru priliku da se učvrste na četvrtom mestu La Lige, koje vodi u Ligu šampiona. Sada imaju 52 boda, 10 manje od vodećeg Reala, dok Atletik Bilbao vreba na petoj poziciji sa tri manje.