(VIDEO) Barselona preskočila Kadiz, Žoao Feliks "makazicama" juri za Realom

13.04.2024 22:57
Žoao Feliks slavi gol u Kadizu Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Žoao Feliks slavi gol u Kadizu

Barselona je golom Žoao Feliksa pobedila kao gost Kadiz 1:0 (1:0) u 31. kolu Primere La Lige i ostala na minus osam bodova u odnosu na vodeći Real Madrid. I treba reći da su se Katalonci provukli, jer je Kadiz u drugom poluvremenu imao nekoliko jako dobrih prilika da izbegne poraz.

Katalonci slave Žoao Feliksa, jer je portugalac u 36. minutu postigao veoma spretan gol "makazicama". Posle kornera je uspeo da sebi obezbedi prostor i pošalje preko glave loptu u sam ugao. Bila je tpo kruna bolje igre Katalonaca i prilika koje su propuštali Vitor Roke i Žoao Feliks.

Međutim, Kadiz je u nastavku bio veoma opasan. Huanmiju je bio poništen gol, da bi Samaseku sjajno šutirao sa 16 metara, a Ter Štegen zaustavio tu "bombu". Imala je i Barselona prilike preko Jamala, Feliksa i Toresa, a na kraju je ostalo 0:1, što je bio i cilj gostima.