Šampion posustaje posle prvog kola: Hetafe odoleo Barseloni

Autor: Kosta Simetić

13.08.2023 23:54
Šampion posustaje posle prvog kola: Hetafe odoleo Barseloni Tanjug/AP Photo/Alvaro Medranda

Fudbaleri Hetafea izborili su remi protiv Barselone u prvom kolu španske La lige - 0:0.

Gledali smo pravi mali rat na terenu, ali je Hetafe ipak izdržao i tako četvrti put zaredom nije primio gol od Barse na svom terenu. A mogla je ekipa iz predrađa Madrida i do pobede na kraju, ali su Katalonci preživeli korner u poslednjim sekundama meča.

Prvo poluvreme obeležio je Rafinja koji je prvo dobio žuti karton zbog prigovora, a svega četiri minuta kasnije zaradio je još jedan, kada je laktom udario protivničkog igrača, a samim tim je i isključen.

Ipak, Hetafe ne da nije iskoristio brojčanu prednost, nego se Haime Mata u 57. postarao da izjednači stanje na terenu.

Do kraja meča Barselona je ostala i bez Ćavija koji je takođe isključen zbog prigovora, a Katalonci su konstatno opsedali gol rivala, ali na kraju nisu uspeli.

U 103. minutu sudija morao da konsultuje i VAR sobu, kasnije i da proveri snimak oko potencijalnog penala za Barsu, ali je utvrđeno da je pre faula nad Arauhom Gavi igrao rukom.