UEFA Liga konferencije

10.08.2023 20:05
Sabah bolji od Partizana, Letić i Isajev zadali glavobolju pred revanš u Humskoj FK Partizan

Partizan je razočarao u Bakuu, Sabah je bio daleko bolji rival od crno-belih i sasvim zasluženo na revanš u Beograd za sedam daan dolazi sa dva gola prednosti i većim šansama da se plasira u plej-of Lige konferencije - 2:0 (0:0).

Da crno-beli nisu na golu imali Aleksandra Jovanovića, koji je odbranio nekoliko zicera, pa i penal u 69. minutu, možda bi prvi poraz crno-belih u Azerbejdžanu bio ubedljiviji. Golčina Letića šokirao je crno-bele, a Isajev je posle samo četiri minuta zadao i drugi udarac srpskom klubu. Biće teško za sedam dana, ali crno-beli će morati daleko bolje u Humskoj ako misle da nastave evropsku priču ove sezone.

Trener Partizana Igor Duljaj odlučio se za sastav sa Kaluluom umesto Bibrasom Nathom računajući na brzinu novog igrača. Međutim, crno-belima je tako izostala kreacija iskusnog Izraelca pa je posle 45 minuta učinak u ofanzivi bio samo šansa Severine iz 15. minuta, kada mu je Saldanja poslao odličan dubinski pas, a Holanđanin pogrešio što je hteo da dribla umesto da šutira.

Sabah je, ruku na srce bio bolji rival. Uigraniji, opasniji. Znali su domaćini da je najbolje po levom boku da ugožavaju crno-bele, jer je Letić uglavnom odlično prolazio. Imali su domaćini nekoliko prilika, ali je golman Aleksandar Jovanović pokazao kvalitet braneći udarce Tila (dva), Nurajeva (dva).

Sabahov stil je očigledno da izvrši pritisak u uvodnim minutama, imali su kolosalnu priliku preko Nurijeva koja je ostala neiskorišćena. Primio je loptu igrač Sabaha na 15 metaram, imao otvoren šut. Usledio je "lažnjak", stigao je ispred Jovanovića, ali hteo je da bude "Mesi" i nije prebacio golmana Partizana, a zatim ni da prevari Markovića kada mu se lopta vratila od bloka.

Branio je Jovanović sjajno, a u 69. minutu je odbranio i penal. Lako je sudija pokazao na belu tačku posle kada je Severina zakačio Letića. Isajev nije uspeo da pogodi mrežu, ali u naredna četiri minuta mreža crno-belih se dva puta zatresla. Prvo je Letić posle kornera postigao evro-gol skinuvši paučinu iz ćoška, a zatim je Isajev uputio šut-centaršut, Til "okamenio" Jovanovića, a lopta se zakoprcala u mreži.

Očekivala se reakcija igrača Partizana, ali ona je izostala i to je drugi detalj koji bi trebalo da brine trenera Igora Duljaja. Na kraju je šut Alaskarova završio tik pored stative.

Sabah - Partizan 2:0 (0:0)

Stadion: "Alinja" u Bakuu.
​Sudija: Georgi Kruašvili (Gruzija).
Strelci: Letić u 71, Isajev u 74. minutu.

SABAH: Imanov - Sejdijev, Hadhudi, Čakla, Letić - Isaev, Til (od 82. J. Nurijev), Kristijan - Margarita (od 70. Alaskarov), Apeh (od 58. Volkov), Nurijev (od 82. Mutalimov).

PARTIZAN: Jovanović - Filipović(od 58. Stojković), Marković, Ilić, Antić - Kanute (od 58. Pantić), Belić (do 58. Šćekić) - Severina, Kalulu (od 55. Natho), Menig - Saldanja (od 83. Nikolić).